TEŽAK PORAZ IGOKEE Aleksandrovčani se predali u "Pioniru", odigrali meč za ZABORAV

Košarkaši Igokee poraženi su od Crvene zvezde rezultatom 103:61 u poslJednjoj utakmici 6. kola Regionalne ABA lige.

Crvena zvezda jeste bila favorit u ovom meču, pobjeda je bila apsolutno očekivana, ali način na koji je Igokea izgubila u Beogradu je u najmanju ruku zabrinjavajući.

Imala je Igokea prednost na samom početku, vodila je sa 6:4, a onda je Zvezda odgovorila serijom 11:0, povela sa 15:6, a činilo se da su se gosti već u ovom momentu predali.

U prvom periodu Igokea je imala šut za dva poena 15:3, pa ni stoprocentan šut za tri poena nije pomogao Igokei da se približi.

Zvezda je na odmor otišla sa 11 poena viška.

U nastavku je nastavila Crvena zvezda da igra odlično, pogađala je iz svih pozicija, a s druge strane Igokea je djelovala očajno na parketu, sa lošim procentima šuta, sa problemima u postavci napada, bez energije u odbrani i želje da se barem ublaži ovaj poraz.

Sve ovo rezurtiralo je vođstvom 53:28 na poluvremenu

U nastavku je Crvena zvezda rutinski odradila posao, a Igokea ja nastavila da igra onakon kako niko u klubu ne želi i sasvim je sigurno da će svi, što prije htjeti da zaborave ovaj meč u kojem su Aleksandrovčani imali procenat od 30 odsto za dva poena.

Najefikasniji na utakmici bili su Bili Beron iz Zvezde sa 16 poena i Igokeain Kinan Evenas sa identičnim učinkom.