SUDIJA U GLAVNOJ ULOZI Riveru poništeni gol i penal, Palmeiras u finalu Kopa Libertadores (VIDEO)

Burno je bilo u revanš susretu polufinala Kopa Lobertadores između Palmeirasa i River Plate koji je završen rezultatom 0:2.

Uprkos porazu Brazilci su otišli dalje, jer su u prvi meču kao gosti dobili sa 3:0, a duel na Alianc parku u sao paulu obilježilo je nekoliko spornih odluka urugvajskog sudije Estebana Danijela Ostojiča Vege na koje su ghosti imali zamjerke.

U 52. minutu poništen je drugi gol argentinskog tima poslije veoma sumnjive ofsajd situacije, a arbitar je gledao VAR.

Zatim je u 76. minutu pokazao drugi žuti karton Robertu Rohasu, da bi tri minuta kasnije dosudio penal za River, ali je poslije pregledsanja VAR snimka promijenio odluku.

U osmom od devet minuta sudijske nadoknade bila je još jedna sumnjiva situacija pred golom domaćih, glavni sudija je ponovo pšregledao snimak, ali nije pokazao na bijelu tačku.

Strijelci za tim iz Buenos Ajresa bili su Rohas u 29. i Rafael Bore u 44. minutu.