SUPERLIGA SRBIJE Zvezda ubjedljiva u Novom Sadu, evrogol Pavkova (VIDEO)

Crvena zvezda je stigla do ubjedljive pobjede protiv Vojvodine u Novom sadu od 5:0 i tako nastavila siguran put ka odbrani titule šampiona Srbije.

Goste je u vođstvo doveo Milan Pavkov prelijepim udarcem u 23. minutu. Primio je loptu na grudi i ne dozvolivši joj da padne na zemlju raspalio po njoj lijevom nogom, pa golman domaćih Emil Rockov, iako je dirao loptu, nije uspio da zaštiti svoju mrežu.

Na 2:0 tri minuta kasnije povisio je Aleksa Vukanović, a poslije asistencije Filipa Stojkovića sa 13-14 metara je preciznim udarcem poslao loptu u desni ugao Novosađana.

Strijelca drugog gola u 60. minutu zamijenio je El Fardu Ben, a reprezentativcu Komorskih Ostrva trebalo je samo pet minuta da i on zatrese mrežu.

Onda je na scenu stupio Dejan Joveljić. Prvo je u 78. minutu poslije šuta Gorana Čaušića samo podmetnuo nogu i skrenuo putanju lopte koja je završila u mreži, a onda je u posljednjem minutu realizovao penal koji je napravljen nad njim. Rockov je procijenio njegov udarac, malo mu je nedostajalo da ga zaustavi, ali je je lopta ispod njega završila u mreži.

Proleter – Radnički 2:3

Plasman: Crvena zvezda 51, Radnički 45, Mladost 32, Čukarički 31, Partizan 30, Napredak 27, Proleter 22, Vojvodina 20 bodova.

Plej-aut:

Rad – Dinamo 1:4

Radnik – Voždovac 4:2

Zemun – Bačka 7:0

Mačva – Spartak u toku

Plasman: Radnik 24, Spartak 23, Voždovac 21, Mačva 20, Bačka, Rad po 18, Zemun 17, Dinamo 14 bodova.