Surova osveta Asvelu: Obradović "svario" trijumf, pogled već uprt prema Žalgirisu

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izneo je utiske poslije pobjede nad Asvelom od 92:71.

Detalj sa utakmice Partizan - Asvel

Nakon velike pobjede u večitom derbiju košarkaši Partizana nalaze se u punom naletu samopouzdanja, što je na svojoj koži večeras osjetila ekipa Asvela.

Ni u jednom momentu nije bila rival po mjeri sastava Željka Obradovića, koji je ostvario ubjedljiv trijumf od 21 poen razlike.

Partizan se tako na surov način revanširao Asvelu u Evroligi.

Obradović je vodio računa o minutaži zbog naredne utakmice, koja je već za dva dana.

– Ne mislim da je bilo opuštanja, imali smo mnogo otvorenih šuteva u posljednjoj četvrtini koje nismo ubacili. Njihov Metjus je ubacio sve preko ruke, ali smo reagovali napadački kako je trebalo. Nismo ubacili otvorene šuteve, ali je to sastavni dio igre, a ja sam u posljednjoj četvrtini morao da vodim računa o minutaži jer u petak imamo važnu utakmicu protiv Žalgirisa – kaže Obradović.

Dodaje kako bi volio da tim nastavi u istom ritmu.

– Opet su sjajne brojke kada su u pitanju izgubljene i osvojene lopte. Tako je bilo i protiv Zvezde i voleo bih da nastavimo. I drugi podatak, u prvom poluvremenu su imali osam ofanzivnih skokova, a u drugom samo tri. Nekoliko napada je bilo da nisu uspeli da šutnu ka košu – kaže Obradović.

Sada Partizan ide u Litvaniju, gdje gostuje Žalgirisu, konkurentu za Top 8.

– Oni si agresivan i fizički tim, dosta polažu na odbranu, igraju u velikom ritmu, sa dosta izmjena. Poslije toga ima još dosta da se igra, ali nas sada zanima isključivo Žalgiris – istakao je trener Partizana.