Švajcarska uz pomoć sudije osvojila bod protiv Brazila, Srbija vodi u grupi E

Dan iznenađenja na Svjetskom prvenstvu u Rusiji okončan je remijem Brazila  i Švajcarske (1:1) u drugoj utakmici grupe E u kojoj je Srbija nakon prvog kola vodeća reprezentacija sa maksimalnim učinkom.

Filipe Kutinjo je u 19. minutu doveo Brazilce u vođstvo sjajnim pogotkom sa oko 30 metara. Potegao je Brazilac iz koraka i teledirigovanim udarcem pogodio gornji lijevi ugao švajcarskog gola.

Brazil je u prvom poluvremenu djelovao potpuno siguran; iako je nakon prvih 45 minuta vodio sa samo 1:0, činilo se da ima apsolutnu kontrolu utakmice. Međutim, uporni Švajcarci nisu odustajali i u nastavku su uspjeli doći do izjednačenja.

U 50. minutu, nakon kornera, Zuber ostaje neometan na pet metara, koristi grešku golamana Alisona koji nije pokupio ovu loptu, i glavom pogađa mrežu Brazila. Ova situacija mnogo će se komentarisati s obzirom na to da je Zuber prije udarca prema golu rukama odgurnuo Mirandu, a sudije u ovoj situaciji čak nisu ni tražile pomoć VAR tehnologije.

U nastavku utakmice pokušavali su Kutinjo, Nejmar, Kazemiro, međutim rezultat se nije mijenjao. U samoj završnici Firmino je bio u dobroj prilici ali nije pogodio. Opsada gola švajcarskog tima se nastavila, Miranda je u 92. minutu šutirao sa 16 metara, ali lopta odlazi malo pored gola.

Nakon prvog kola Srbija vodi u grupi E sa tri boda, po jedan imaju Brazil i Švajcarska, a na začelju je Kostarika koja je bez bodova.