Tadić pogodio za Ajaks, Gaćinović asistirao za Hofenhajm

Ajaks je u finišu preokrenuo meč u Lilu i slavio sa 2:1, te je blizu plasmana u osminu finala Lige Evrope.

Strijelac za holandski tim bio je Dušan Tadić, koji je u 88. minuti mirno realizovao penal za 1:1, a kasnije je Ajaks napravio potpuni preokret i slavio 2:1.

U jednom od derbija ove runde Benfika i Arsenal su remizirali 1:1. Domaći su poveli golom Picija iz penala u 55. minuti, ali samo dva minuta kasnije Saka donosi izjednačenje.

Sjajan meč su odigrali Molde i Hofenhajm. Mijat Gaćinović je bio asistent za vodeći gol njemačkog tima, ali je nakon toga morao da napusti teren zbog povrede. Na kraju je meč završen neriješeno 3:3.

Još više golova bilo je u Belgiji, gdje je Rendžers nakon odlične utakmice savladao Antverp sa 4:3.

Rezultati: Antverp – Rendžers 3:4, Benfika – Arsenal 1:1, Granada – Napoli 2:0, Lil – Ajaks 1:2, Makabi – Šahtjor 0:2, Molde – Hofenhajm 3:3, Salcburg – Viljareal 0:2.