Tatar spriječio novi kiks Banjalučana: Borac u sudijskoj nadoknadi stigao do trijumfa nad Igmanom (FOTO)

Fudbaleri Borca su teško došli do sva tri boda u duelu sa Igmanom u 4. kolu šampionata BiH.

Malo je nedostajalo da ekipa iz Konjica osvoji prvi istorijski bod u Premijer ligi, ali su Banjalučani stigli do trijumf au samom finišu susreta.

Banjalučani su zaprijetili u osmom minutu, poslije centaršuta Zakarića grešku je napravio Ćeman, ali dva igrača domaćeg tima nisu uspjela da dođu do lopte tako da je čuvar mreže gostiju ispravio svoju grešku.

Minut kasnije na drugoj strani nisu se dobro sporazumjeli Ćorić i Pavlović, do lopte je došao Jakupović koji je otišao dosta prema gol-aut liniji, onda je centrirao u peterac, ali je opasnost otklonio Vojnović.

Uslijedio je period bolje igre Igramana, koji su imali nekoliko poluprilika, a onda je u 23. minutu Ćorić prošao po desnoj ubacio za Mrkaića koji nije dobro zakačio loptu, Ćeman je uspio da interveniše, a onda su defanzivci otklonili opasnost.

Čuvar mreže tima iz Konjica je loše intervenisao u 36. minutu i poslao loptu pravo do Tatara, a ovaj je loše šutirao i praktično mu dodao loptu.

Golman gostiju je kardinalno pogriješio i u 43. minutu, ispala mu je lopta poslije ubacivanja iz kornera, te došla na glavu Mrkaiću koji je šutirao, a Bešagić je na gol liniji sačuvao svoju mrežu.

Igrači Borca su od starta drugog poluvremena zagospodarili terenom i stvarali šanse, a prvu je propustio Gajić u 51. minutu kada je lošte šutirao glavom poslije centaršuta .

Na isteku 54. minuta Kulašin je izašao sam pred protivnički gol, ali je šutirao pravo u golmana Ćemana koji je uspio da interveniše

Četiri minuta kasnije pomenuti igrač je uputio povratnu loptu za Begića čiji je šut izblokiran.

Tatar je u 67. minutu iz prve šutirao poslije odbijene lopte, ali pored gola.

Promašaje Banjalučana Igman je mogao da kazni u 69. minutu, Bešagić se nije najbolje u šesnaestercu, a u nastavku akcijejako je šutirao Hebibović, međutim golman Pavlović je dobro intervenisao i iz dva puta uspio da ukroti loptu.

Desetak minuta kasnije Duraković je sa lijeve strane centrirao na drugu stativu, gdje je bio Ramić koji je poslao loptu u gol-aut.

Veliku šansu u 81. minutu imao je Mrkaić koji je sa šest-sedam metara šutirao glavom, ali preko gola.

Isti fudbaler je u 82. minutu imao jovu priliku, imao je čuvara na leđima, ali je prošao protivničkog golmana, međutim otišao je dosta blizu gol-aut linije i neuspješno je pokušao iz prajtično nemoguće situacije.

Rezervista Lukić koji je zaigrao nakon što se oporavio od povrede pokušao je u 86. minutu sa 20-ak metara, ali je lopta prohujala pored gola.

U 90. minutu sudija Gigović je pokazao drugi žuti karton Dupovcu zbog odugovlačenja sa izvođenjem prekršaja, pa su gosti u sudijskoj nadoknadi od pet minuta bili sa igračem manje.

kada se činilo da će meč završiti neriješenim ishodom Benjamin tatar je u 93. minutu iskoristio grešku defanzivaca Igmana i preciznim udarcem sa 17-18 metara poslao loptu u donji desni ugao protivničkog gola.