DRAMA U FINIŠU Verder ostaje u Bundesligi

Kakva drama u baražu za popunu Bundeslige. Verder je na gostovanju remizirao protiv Hajdenhajma 2:2 i izborio opstanak u elitnom rangu, pa će tako i 57. sezonu biti član Bundeslige. Prvi meč je završen bez golova.

FOTO RONALD WITTEK / EPA

Verder je srećno poveo neobičnim autogolom Normana Tojerkaufa, koji konkuriše sigurno za gol godine.

A onda je uslijedila drama u finišu. Hajdenhajm je izjednačio golom Tima Klajdinsta u 85. minutu i krenuo po drugi gol koji bi im donio elitni rang.

Ludvig Augustinson je u 94. minutu iskoristio veliku grešku domaćeg tima.Pogodio je za vođstvo Verdera 2:1 a pogriješio je opet nesrećni Tojerkauf.

U finišu domaći tim je izjednačio iz penala preko Tima Klajndinst, ali nije bilo vremena za preokret.