TEŠKO DO TRI BODA Borac u finišu srušio Olimpik

Borac je u 20. kolu Premijer lige savladao Olimpik sa 2:0 i tako na najbolji način zatvorio jesenji dio sezone.

Nisu banjalučani lako stigli do trijumfa, dugo su se mučili, a do tri boda su stigli u finišu utakmice.

Imali su domaći igrači od starta inicijativu, a prvu ozbiljnu prijetnju po gol Sarajlija napravio je Goran Zakarić koji je iz slobodnog udarca šutirao malo pored gornjeg desnog ugla gola Sarajlija.

U 34. minutu Vranješ je ušao u šesnasterac iskosa sa lijeve strane i gađao prvi ugao, ali je golman Adnan Hadžić izbacio loptu u korner.

Marko Brtan je u 41. minutu presjekao pas, lopta je došla do Vranješa koji je imao samog Davida Čavića, ali je oklijevao i upropastio priliku.

Minut kasnije gosti su izveli prvo ozbiljniju akciju, lopta je u šesnaestercu Banjalučana došla do Adnana Osmanovića čiji je šut izblokiran.

Na početku drugog poluvremena trener crveno-plavih Marko Maksimović je u igru uveo Almedina Ziljkića i Elvisa Mehanovića.

Već u 46. minutu Borac je mogao da povede, Hadžić je isrčao na dug pas prema Mehanoviću, lopta je došla do Ziljkića koji je gađao sa ivice šesnaesterca, ali je Nemanja Lekanić ispred gol linije uspio da glavom izbaci loptu u korner.

Nastavio je banjalučki tim sa napadima, međutim nije uspjevao da pronađe put do mreže protivnika, što je Olimpik mogao da kazni u 69. minutu.

Poslije kornera najviši u skoku je bio Kenan Horić, gađao je dalji ugao, ali je Bojan Pavlović odlično intervenisao.

Domaća ekipa je inicijativu krunisala u 87. minutu, poslije pasa Đorđa Ćosića lopta je na drugoj strani u šesnaestercu došla do dejana melega koji ju je smirio i zatim rezantnim udarcem zatresao mrežu.

U sudijskoj nadoknadi vremena u šesnaestercu Olimpika oboren je Mehanović, a kapiten Vranješ je bio siguran sa bije tačke za konačnih 2:0.