TEŽAK PORAZ IGOKEE U BARU Aleksandrovčani bez rješenja za šut Mornara

Košarkaši Igokee doživjeli su težak poraz na gostovanju u Baru rezultatom 92:78.  U drugom kolu ABA lige Aleksandrovčani su izgubili rezultatom, a u ovom meču domaći su postigli nevjerovatnih 17 trojki.

Košarkaši Mornara su mnogo bolje otvorili utakmicu i već nakon sedam minuta su imali deset poena viška (19:9), a onda je Igokea do kraja ove dionice uspjela da smanji na osam poena.

Nastavio je Mornar u sličnom ritmu da igra i u drugoj četvrtini, sa odličnim procentima šuta van linije 6,75, a da je tako govori podatak da je domaći tim za 12 minuta ubacio šest trojku što je izuetno teško braniti. Vodio je Mornar i sa 16 poena razlike u drugom periodu kada je bilo  34:18 ali je Igokea je ponovo uspjela da spusti razliku ispod deset poena.

U trećoj dionici je uslijedio jedan dobar period Igokee nakon kojeg su Aleksandrovčani prišli na minus šest poena na tri minuta i 20 sekundi do kraja, a onda je Kliford ubacio dva poena i dodatno slobodno bacanje za prilazak na jedan posjed.

Kada se činilo da će Igokea u potpunosti uhvatiti priključak i vratiti se u meč uslijedila je serija Mornara od 11:0 poratak na plus 14 (65:51) čime je pitanje pobjednika bilo praktično rješeno.

Najefikasniji na utakmici bili su Džejkob Pulen i Derik Nidam sa po 22 poena dok su Igokeu predvodili Oliver Stević i Dalibor Ilić sa po 15 poena te Rašad Von sa 13.