TEŽAK PORAZ Larkin i Moerman ugasili Zvezdu u Beogradu

Košarkaški Crvene zvezde doživjeli su težak poraz na svom parketu. Oslabljeni Efes bez četiri važna košarkaša slavio je u Beogradu 75:64 i tako nastavio sjajan niz rezultata protiv šampiona Srbije.

Bio je ovo duel ekipa koje su bile veoma oslabljene u ovom kolu. Zvezda je igrala bez Lengstona Hola i Džonija O Brajanta, dok su problem Efesa bili poznati od ranije i oni su igrali bez četiri važna košarkaša.

Košarkaši Crvene zvezde odigrali su prve dvije četvrtine sa puno oscilacija. Beograđani su sjajno krenuli u meč poveli 8:0, ali su onda dopustili gostima da se vrate.

Iako je Efes doputovao oslabljen u Beograd, sjajni Šejm Larkin je preuzeo konce igre u svoje ruke, dijelio je lopte, sjajno probijao i pogađao. Kada su mu se priključili Moerman i Tunčer , Efes je serijom trojki preokrenuo rezultat i došao do velike prednosti 35:21. Beograđani su bili meki u odbrani, nisu čak pravili ni prekršaje pa nisu izlazili iz bonusa.

Zvezda je imala problema u odbrani , gdje su loše preuzimali i ostavljali su goste same na šutu što su oni znali da iskoriste. Poenima Korija Voldena Zvezda je krenula u seriju 8:0 i zatim prišla a ako se uzme u obzir da su gosti pogodili 10 trojki minus od 4 poena je bio prihvatljiv.

U trećoj četvrtini opet raspad Zvezde. Katastrofalna odbrana, loša preuzimanja koja su ostavljala rivala na šutu za tri poena i nesigurnost u napadu donijeli su Efesu ogromnih plus 19. Pogađali su u turskom timu za tri poena, a sjajan je bio Moerman koji je ubacio 5 od 6 pokušaja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Šejn Larkin sa 18 poena, dok je Morman ubacio 17. U Zvezdi je Kori Volden imao 14 poena, dok je u potpunosti podbacio Džordan Lojd sa 10 poena ali uz katastrofalan šut.

Rezultati CSKA – Real Madrid 74:73, Crvena zvezda- Efes 64:75, Žalgiris- Zenit 75:83.