SUTRA NASTAVAK Polufinale pomjereno zbog nevremena

Polufinale između Novaka Đokovića i Dominika Tima je prekinuto u trećem setu i biće nastavljeno sutra u 12 časova, saopštili su organizatori.

FOTO EPA/SRDJAN SUKI

Rezultat u trenutku prekida je 1:1 u setovima, dok je u trećem Tim u vođstvu 3:1 i napravio je brejk.

Dominik Tim je sjajno odigrao prvi set i za samo 27 minuta igre je dobio ovaj period sa 6:2. Austrijanac se bolje privikao na loše uslove na Rolan Garosu, pa je veoma brzo napravio brejk u trećem gemu. Zatim je Tim pogodio sjajne dijagonale, pa je bio siguran na svoj servis i sačuvao je prednost.

On je u sedmom gemu napravio novi brejk. Bio je ovo prvi set koji je srpski teniser izgubio od starta Rolan Garosa ove godine.

U drugom setu Đoković je uspio da spasi dvije brejk lopte u trećem gemu i podigne nivo igre. Nakon toga  je u momentu prekida vodio sa 3:2. Na servis Austrijanca u šestom gemu meč je prekinut pri rezultatu 30:0. Nakon kraće pauze duel je nastavljen, a uslovi za igru su bili veoma loši.

Prekid kao da je prijao Đokoviću koji je napokon došao do svoje igre. U osmom gemu je napravio brejk i zatim je na svoj servis uspio da dođe do izjednačenja, 6:3.

U trećem setu Tim je napao Đokovića. Austrijanac je zaigrao agresivnije pa je nakon propuštene šanse u drugom gemu, uspio da u četvrtom dođe do brejka i povede 3:1. Nakon toga je novi pljusak prekinuo meč, pa je organizator odlučio da se on nastavi sutra.