Tipsarević predao meč Džumhuru

Janko Tipsarević je predao meč na startu turnira u Sankt Peterburgu. Srpski teniser je zbog povrede predao meč Damiru Džumhuru u trećem setu.

Rezultat je bio 1:1 u setovima, a bh. teniser je u trenutku predaje imao prednost 3:1 u trećem.

Džumhur je na startu poveo sa 4:0, ali onda se Tipsarević ekspresno vratio i izjednačio na 4:4. Bh. teniser je oduzeo servis u 12. gemu i dobio set sa 7:5.

Džumhur je vratio brejk zaostatka u drugom setu, ali je Tipsarević još dva puta oduzeo servis bh teniseru, te dobio drugi set sa 6:3. U trećem odlučujućem setu Džumi je imao brejk prednosti i vodio sa 3:1, te mu je Tipsarević predao.

Džumhuru će protivnik u drugom kolu turnira biti šesti nosilac Mihail Kukuškin iz Kazahstana.