TITULA NA VIDIKU Krupa pokazala da je bez premca

Nakon nekoliko promjenljivih partija fudbaleri Krupe opet su dokazali da su najbolji tim Prve lige Republike Srpske.

Strahinja Bošnjak

Momci Vladimira Ilića savladali su do danas drugoplasiranu ekipu Laktaša u gostima sa 3:0 i ponovo najbližem pratiocu pobjegli na komotmih 11 bodova. Ekipa iz kanjona Vrbasa revanširala se Laktašima za nedavni poraz u polufinalu Kupa Srpske i pokazala da će i u drugom meču juriti prolaz bez obzira na zaostatak. Krupa sada ima 68 bodova i blizu je titule.

Dva gola postigao je defanzivac Starhinja Bošnjak, a pobjedu u nadoknadi potvrdio Nikola Mitrović.

Punih 80 minuta Drina je vodila protiv Zvijezde 09 golom Jove Beatobića u prvom minutu, ali su gosti za samo četiri preokrenuli. Nemanja Kojić je u 81. izjednačio, a Pero Tešić dobio pobjedu ekipi iz etno sela Stanišići za drugo mjesto na tabeli.

Famos je na debiju Milomira Šešlije deklasirao Modriču sa 5:0, dok je Tekstilac doživio neugodan poraz na domaćem terenu od Kozare i zapao u još težu situaciju.

Rezultati: Laktaši – Krupa 0:1, Drina – Zvijezda 09 1:2, Rudar – Slavija 3:0, Željezničar ST – Sloboda (MG) 0:0, Ljubić – Podrinje 3:0, Famos – Modriča 5:0, Tekstilac – Kozara 1:3. U toku su mečevi Radnik – Sloboda (NG) i Sutjeska – Omarska. Tabelu pogledajte ovdje.