TITULA NAKON VIŠE OD DVIJE GODINE Marej pobijedio Vavrinku u meču punom preokreta (VIDEO)

Endi Marej se sprektakularno vratio tenisu! Škot je osvojio titulu u Antverpenu sjajnim preokretom protiv Stena Vavrinke u finalu. Škot je slavio 3:6, 6:4, 6:4.

U prvom setu izgledalo je kao da će Vavrinka bez problema riješiti ovaj meč u svoju korist, sjevali su vineri i dobri servisi i Švajcarac je prvi set osvojio rezultatom 6:3.

U drugom setu se razvila velika borba, Vavrinka je imao brejk prednosti, ali Marej nije imao namjeru da se preda. Spasao je nove brejk lopte i nakon toga vratio brejk, da bi u finišu seta uz novi uspio da izjednači na 1:1.

I u trećem setu je Švajcarac prvi došao do prednosti brejka, ali je Škot odmah uzvratio. I tako još jednom za četiri vezana brejka sredinom trećeg seta.

Vavrinka je u devetom gemu imao prilike da napravi novi brejk, a kada mu to nije pošlo za rukom dao je priliku Mareju. Škot je svoju iskoristio i pretvorio je u veliku pobjedu nakon koje smo ga vidjeli u suzama.

Marej je osvojio 46. titulu u karijeri, a prvu poslije više od dvije godine i trofeja u Dubajiu.