TITULA U BANJALUCI Ziljkić kreirao trijumf, navijači na tribinama, pehar u džepu (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Borca, kolo prije kraja, osigurali su titulu šampiona Bosne i Hercegovine. Banjalučani su u utakmici, kojoj su poslije 19 mjeseci prisustvovali i navijači, pobijedili Tuzla Siti sa 2:0.

Golove za tri boda koja Banjalučanima osiguravaju titulu postigli su kapiten Vranješ i Moraitis.

Već u prvom minutu zaprijetio je Borac. Mehanović je dobio loptu, uposlio Zakarića, ovaj centrirao, a u svom stilu Vranješ u naletu stiže do lopte, šutira glavom, ali preko gola. Nastavili su domaći sa inicijativom, a nova prilika stigla je u osmom minutu.

Zakarić je centrirao iz kornera, Vojnović loptu proslijedio do Brtana koji se nije najbolje snašao pa je prebacio loptu preko gola. U 24. minutu Subić je uputio centaršut , a udarac Mehanovića odbranio je Fejzić.

Golman Tuzla Sitija istakao se i u 36. minutu, Zakarić je centrirao,  Vranješ je odlično skočio, šutirao ali je Fejzić krajnjim naporom spriječio da lopta uđe u mrežu, u padu je zaustavio udarac kapitena Borca i poslao loptu u korner.

Korner je izveo Almedin Ziljkić koji je odlično centrirao, ovaj put Fejzić je uplivao u prazno, na drugoj stativi bio je Vranješ koji se poklonio i glavom poslao loptu u mrežu za veliko slavlje na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Nastavio je Borac ofanzivno i u drugom dijelu, a na samom startu trener Marko Maksimović umjesto Mehanovića poslao je na teren Panajotisa Moraitisa koji mu se zahvalio pogotkom u 59. minutu. Stojan Vranješ je uradio veliki posao na sredini terena, izdržao duel sa dva gostujuća igrača, a onda je sjajno uposlio Ziljkića na desnoj strani. Rezervista Borca je povukao loptu u sredinu, a onda je vrhom kopačke proslijedio do Moraitisa koji sa desetak metara šutira u donji lijevi ugao i matira golmana Nervesa Fejzića.

Nakon što je asistirao kod dva gola Ziljkić je napustio teren umjesto njega ušao je mnogo defanzivniji Dujaković. Do kraja meča Banjalučani su imali apsolutnu kontrolu, sačuvali su prednost i došli do tri boda koja su nakon deset godina ponovo titulu vratila u Banjaluku.