Tomić: Odlučile su nijanse, vjerujem da možemo osvojiti ABA ligu

Crvena zvezda nije uspjela da u Podgorici dođe do pobjede kojom bi vratila titulu ABA šampiona. Beograđani su u četvrtoj utakmici pokleknuli u finišu 80:84, a tokom meča su ispustili i 10 poena razlike, tako da će sad na domaćem parketu u ponedjeljak pokušati doći do trijumf i plasmana u Evroligu.

U finišu Zvezda nije imala rješenje za presing Budućnosti. Nisu gosti uspjeli da opet spuste loptu na centre kao u prvom dijelu, a onda su sa nekoliko loših napada (prodor Dobrića, izgubljene lopte Riversa i Odže) dali domaćem timu mogućnost za preokret. Podgoričani su to iskoristili da igrom dva na dva i prodorima Kola dođu do izjednačenja u seriji.

-Mislim da smo kontrolisali utakmicu 26 minuta što pokazuje i statistika, ali Džeksonova i Klarkova trojka su donijele sigurnost Budućnosti. Odlučili su mali detalji. Moramo zaboraviti ovaj meč, imamo petu utakicu na domaćem parketu i treba to da iskoristimo odigramo bolje i osvojimo ABA ligu- rekao je trener Zvezde Milan Tomić.

Novinare u Podgorici je interesovalo i da li će neko od povrijeđenih košarkaša biti u sastavu.

-Za Reglanda i Perperoglua ćemo vidjeti u zadnjem trenutku. Ne tražim alibi niti sam ih spominjao ni kad su se povrijedili. Mi imamo tim i ostaje nam da se spremimo za peti meč. Sigurno da atmosfera uticala na utakmicu igrali smo na gostovanju. Odigrali smo dobro i detalji su odlučili. U drugom poluvremenu posebno u zadnjoj četvrtini Budućnost nas je otjerala na pola terena. Znali smo da će biti pritisak, željeli smo da primimo loptu na liniji za tri poena ali nismo usjeli. U prvom dijelu smo igrali na centre , dok u drugom nismo uspjeli da to spustimo igrali smo više spolja- dodao je Tomić.