Totenhem bolji od Dinama, Arsenal i Roma na pragu prolaska

Totenhem je savladao Dinamo 2:0, ali šampion Hrvatske je u Londonu odigrao veoma dobar meč.

U prvom dijelu Totenhem je postigao gol praktično iz jedine prave šanse. Lamela je ušao u šesnaesterac, odlično se oslobodio čuvara, pogodio stativu, a lopta se odbila do napadača koji je poslao u mrežu.

U drugom dijelu engleski tim je bio još agresivniji  i nakon nekoliko propuštenih šansi grešku odbrane Dinama iskoristio je Kejn i pogodio za 2:0.

Veliki posao odradio je i Arsenal, koji je na gostovanju savladao Olimpijakos sa 3:1 i praktično obezbijedio plasman u narednu fazu.

Slično se može konstatovati i za Romu, koja je slavila protiv Šahtjora 3:0. Pelegrini je u 16. minuti iskoristio dobar pas za vođstvo. El Šaravi je zatim predriblao nekoliko igrača u 73. minuti i pogodio za 2:0, da bi na kraju konačan rezultat postavio Mancini.

Granada je savladala Molde 2:0 golovima Moline i Soldada.