TREBINJCI UBJEDLJIVI Leotar deklasirao Slaviju za uspješan kraj jeseni

Fudbaleri Leotara su u premijernoj utakmici 15. kola Prve lige Republike Srpske savladali Slaviju sa 4:0 i tako na najbolji način zaokružili uspješnu jesenju polusezonu.

Poslije prekršaja koji je u svom šesnaestercu napravi Rade Bojanić nad Danilom Šipovcem dosuđen je penal koji je u devetom minutu u gol pretvorio Lazar Zečević.

Igrao se 36. minut kada je Šipovac sa lijeve strane pokušao da centrira, lopta mu je prešla preko noge, prevarila golmana Ivana Trifkovića i završila u mreži.

U 47. minutu Zečević je centrirao iz kornera, Zoran Milić je bio najviši u skoku, a poslije njegovog udarca glavom loše je reagovao čuvar mreže gostiju i lopta je završila u mreži.

Odličnu partiju u današnjem duelu Šipovac je krunisao svojim drugim golom u 75. minutu udarcem sa oko 25 metara, a i ovog puta Trifković je loše reagovao.

Prva liga RS, 15. kolo: Leotar – Slavija 4:0, subota 13 časova: Borac – Tekstilac, Jedinstvo – Drina, Ljubić – Alfa Modriča, Podrinje – Zvijezda 09, Kozara – Sutjeska, Sloga – Željezničar Sport tim, Rudar Prijedor – Sloboda.

Plasman: Rudar Prijedor 29, Sloboda 26, Zvijezda 25, Leotar 24, Alfa Modriča, Tekstilac po 21, Borac, Slavija, željezničar Sport tim po 19, Sloga 18, Kozara 17, Ljubić, Drina po 16, Sutjeska 13, Jedinstvo jedan, Podrinje šest bodova.