TREĆA TITULA U NIZU Zenit sa šest golova ispratio Lokomotivu i odbranio naslov šampiona (VIDEO)

Fudbaleri Zenita su po treći put uzastopno stigli do titule šampiona Rusije i to na kakav način.

Tim iz Sank Peterburga je u velikom derbiju na svom terenu sa ubjedljivih 6:1 savladao moskovsku Lokomotivu, te tako ostvario nedostižnih devet bodova prednosti pred posljednja dva kola ruske Premijer lige.

Igrao se 19. minut kada je Artjom Dzjuba sjajno iz prve reagovao na odbijenu loptu i lobovao Giljerma Alvima Marinata.

Do kraja poluvremena Serdar Azmun je sa dva pogotka donio tri gola prednosti, a samo što je počeo drugi dio igre isti igrač je povisio na 4:0.

Već u 51. minutu bilo je 5:0, svoj drugi pogodak postigao je Dzjuba, da bi gosti pet minuta kasnije preko Fransoe Kamana smanjili na 5:1.

Najljepši momenat susreta desio se u 67. minutu, Malkom de Oliveira je sjajnim lob udarcem postavio konačnih 6:1.

Zenitu je ovo sedma titula u Rusiji, a ukupno osma kada se računa trijumf iz 1984. godine u okviru SSSR.

Sa druge strane, ekipi srpskog trenera Marka Nikolića ostaje borba za drugo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.