TREĆA U NIZU Svanulo i Čelsiju, Evertonovi bodovi spasa, Totenhem iskoristio kiks Liverpula

Fudbaleri Čelsija ostvarili su trijumf na gostovanju ekipi Lestera rezultatom 3:1, u meču 27. kola engleske Premijer lige.

igrači Čelsija slave gol

Ekipa Grema Potera je izgleda konačno uhvatila ritam nakon vrlo turbulentnog perioda i ostvarila treću uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima, koja nagovještava bolja vremena za “plavce”, prenosi Sportal.

Nije londonski tim pretjerano blistao ni ovog popodneva na “King Pauver” stadionu, ali je ostvario vrlo važnu pobjedu za samopouzdanje i ostao u priključku za evrozonom.

Susret u Lesteru donio je vrlo zanimljiv fudbal, sa dosta šansi na obe strane, a na kraju je srećniji i spretniji bio gostujući tim, koji je u samom finišu utakmice imao i igrača više nakon isključenja Vuta Faesa u 87. minutu. Prethodno su “plavcima” opravdano poništena dva pogotka, zbog ofsajda Žoaa Feliksa i Mihaila Mudrika, dok je domaćin imao i prečku preko Djuzberija Hola, a Konor Galager je u jednoj situaciji u drugom poluvremenu izbacio loptu ispred prazne mreže Kepe Arizabalage. Golove su postigli Čilvel, Haverc i Kovačić, a za domaće je pogodio Daka.

Na “Eland Roudu” je gostovao Brajton i poveo nakon odlične akcije u 33. Minutu – Gros je centrirao, Mitoma udarcem glavom proslijedio loptu do strijelca Aleksisa Mek Alistera. Sedmi pogodak u sezoni sjajnog Argentinca porijeklom iz Škotske i Irske. Izjednačio je Patrik Bamford fantastičnim udarcem u 41. minutu.

Nije ponestajalo uzbuđenja ni u nastavku meča. U glavnoj ulozi bio je domaći igrač Džek Harison. Najprije je postigao autogol, a onda fantastičnim udarcem izjednačio rezultat – 2:2.

Everton je na “Gudison parku” dočekao Brentford i slavio ranim golom Dvajta Meknila. Vrijedna pobjeda u borbi za opstanak.

Totenhem je sa 3:1 savladao Notingem i iskoristio kiks Liverpula da mu dodatno pobjegne u borbi za Ligu šampiona.

Rezultati: Everton – Brentford 1:0 (Meknil 1), Lids – Brajton 2:2 (Bamford 40, Harison 78 – Mek Alister 33, Harison autogol 78), Lester – Čelsi 1:3 (Daka 39 – Čilvel 11, Haverc 45+6, Kovačić 78), Totenhem – Notingem Forest 3:1 (Kejn 19, 35 penal, Son Heung-Min 62 – Voral 81).