Treći vezani poraz Zvezde, zakomplikovan plasman u TOP 16

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su treći vezani, a ukupno četvrti poraz u Evrokupu. Beograđani su poraženi u Andori 80:91 i zakomplikovali su plasman u narednu rundu, mada i dalje sve zavisi od njih. Sad su lošiji u međusobnom skoru sa Špancima.

FOTO SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Beograđani su u prvom dijelu loše gradili skok i dopuštali previše prostora plejmejkeru Albisiju koji je sjajno šutirao za tri poena(4od 5) , pa je Andora imala plus šest dva puta u toku prvog dijela. Ipak, beogradski tim se vratio uspio je da na odmor ode sa poenom prednosti (47:46).

U nastavku Šurna je inicirao seriju 7:0 na kraju treće četvrtine kada je Andora došla do prednosti 71:62.

Uspjeli su gosti dva puta da se vrate , priđu i na tri poena (73:70). Međutim nekoliko loših napada, promašen zicer Fajea kaznio je Vitalij trojkom za plus osam u 35. minutu i odveo tim na 78:70, te slomio otpor gostiju. Kod Andore Albisi je imao 19 poena, dok je u timu Zvezde Džo Regland imao 20 poena.

Srećom po Zvezdu Monako je savladao Ulm velikim preokretom u poslednjoj četvrtini 84:81, pa je njemački tim ostao na tri pobjede. U narednom kolu Zvezda dočekuje Brešu na svom parketu.