TRENER BORCA JAGODIĆ RAZOČARAN "Moramo prekinuti negativan niz"

Novi-stari šef stručnog štaba banjalučkog Borca, Vlado Jagodić, je bio razočaran porazom svog tima na današnjem gostovanju Veležu.

FOTO D. DRAGIČEVIĆ/RAS SRBIJA

Kada se činilo da će meč u Mostaru biti završen neriješenim ishodom gosti su nepažnjom dopustili da domaći tim dođe do pobjede od 2:1 i sva tri boda.

Nismo odigrali prvo poluvrijeme kako treba, imali smo neke šanse, ali smo bili dekoncentrisani u završnici. U drugom poluvremenu je bila druga priča, vjetar je pomagao Veležu. Ne mogu da shvatim da smo onako primili prvi gol. Razočaran sam rezultatom, očekivao sam da možemo napraviti mnogo više. Tri poraza su se desila, moramo se grupisati. Danas su detalji odlučili rezultat. Moramo da hvatamo priključag s vrhom tabele, ciljevi su visoki i tome svi moramo da odgovorimo. Moramo da pobijedimo u narednoj utakmici i da prekinemo ovaj negativan niz. Imamo igrački kvalitet, a i ono što je takođe bitno, dobro smo organizovan klub, to moramo da iskoristimo – rekao je Jagodić.

Za razliku od njega kormilar “Roenih” Feđa Dudić je imao mnogo razloga za zadovoljstvo.

– Ponosan sam na svoje igrače, a i svaki navijač Veleža treba da bude ponosan. Primili smo gol za 1:1 jer ne odugovlačimo igru, ne valjamo se po terenu, napadamo i kada vodimo, a kada ste tako hrabri dođe i nagrada. Bila bi tragedija da nismo pobijedili, jer Borac nije pokazao gotovo ništa – istakao je strateg Veleža.