TRENER ORLOVA POSLIJE VELIKOG PREOKRETA "Fascinirana sam, igrali smo odbranu kao sat"

Košarkašice Orlova pobijedile su Kraljevo rezultatom 71:70 u utakmici 17. kola WABA lige kojoj su na poluvremenu gubile 22 razlike.

Na kraju, 17 sekundi do isteka utakmice, Orlovi su imali cijeli napad na minus dva poena. Tamara Rajić je šutirala za tri poena, faulirana je, a onda je sa linije slobodnih bacanja donijela pobedu svom timu.

Dragana Svitlica, trener Orlova kaže da je ponosna na svoje igračice.

-Fascinirana sam, odigrale smo herojsko drugo poluvreme, igrale smo odbranu kao sat. Sve je krenulo iz odbrane, ono što nismo pogađali u prvom delu u drugom jesmo i to nam je donijelo veliki preokret. Imali smo dobru atmosfetu, timski duh, borbenost. Bilo je teško, sa psihološkog aspekta vratiti se u meč poslije minusa od 22 poena ali smo uspjeli i pokazali smo da imamo karakter. Ova pobjeda je bitna itekako za samopouzdanje ekipe i sigurno je da će nas mnogo podići u budućnosti rekla je Svitlica.