TRENERI POHVALILI ŠĆEKIĆA Miljanović čestitao golmanu rivala, Marjanović žali zbog svoje ekipe

Krajiški derbi između Rudar Prijedora i Borca donio je odličan i uzbudljiv meč koji je na kraju završen neriješenim rezultatom 2:2.

Borac se spasio na kraju meča a Banjalučani su se vratili u samom finišu i to nakon što su gubili 0:2.

Trener Nemanja Miljanović je pohvalio učinak protivničkog golmana Nemanje Šćekića koji je u drugom dijelu imao šest sjajnih intervencija.

-Težak početak utakmice za nas, gdje je Rudar stekao prednost. Onda smo se kretali uzbrdicom cijelu utakmicu, morali smo da idemo na sve ili ništa zbog tog rezultata. Ovdje smo došli po tri boda i tako smo ušli u drugo poluvrijeme. Rudar je zbog naše ofanzivne igre imao prostora za kontre i da nas ugroze. Na kraju ne znam koliko smo imali šansi i prilike. Čestitam njihovom golmanu Šćekiću na jednoj od boljih utakmica u karijeri. Ne možemo biti zadovoljni jer smo došli po pobjedu, ali kako se utakmica odvijala s neke strane i možemo biti zadovoljni što nismo izgubili. Vidim da je Sarajevo takođe odigralo neriješeno – rekao je Miljanović.

Nikako ne mogu da budu zadovoljni ni u Prijedoru. Remi ih je gurnuo na posljednju poziciji a sad im slijede utakmice protiv Sarajeva i Željezničara. Imaju za čim da žale u prijedrskom timu.

-Složio bih se sa kolegom da je Borac  dominirao u polu u drugom poluvremenu, stvorili su dosta šansi, a mi smo bili bolji u prvom poluvremenu. Poveli smo, pa nesrećno primili gol. Naš golman je bio odličan uspio je da spasi dobre prilike. Kod 2:1 smo imali situaciju preko Kulenovića da završimo utakmicu ali nismo uspjeli. Vratilo nam se kako nam se vraća cijele sezone, primili smo gol u samom finišu. Žao mi je što su se momci toliko borili, ali nešto nam ne da da idemo naprijed. Grešku uvijek tražim u svom timu svojoj ekipi neke druge stvari nikad ne komentarišem. Mi nastavljamo borbu za opstanak. Mandić je tražio izmjenu zbog povrede. Željeli smo da napravimo kontru imali smo šansu– rekao je trener Srđan Marjanović.