TRIJUMF FILADELFIJE Bogdan i Bjelica nisu bili raspoloženi, ali zato se Marjanović zabavljao (VIDEO)

Košarkaši Filadelfije trijumfovali su protiv Sakramenta sa 123:114 (33:29, 29:29, 37:31, 24:25) u NBA ligi, te su tako upisali treću uzastopnu pobjedu u najjačoj ligi na svetu.

Seventisiksersi su za nijansu bolje odigrali prvu četvrtinu, pa su taj period meča dobili sa četiri razilike. Drugi dio utakmice bio je potpuno izjednačen, pa je poslije 24 minuta igre rezultat bio 52:48 u korist Filadelfije.

Ispostavilo se da je treći period na ovom meču bio presudan i u njemu su Seventisiksersi stigli do nedostižne prednost. Pokušali su u četvrtoj četvrtini na sve načine da se vrate u utakmicu i preokrenu ishod izabranici Deva Jergera, ali to im rival nije dozvolio, pa su morali da se pomire trećim vezanim porazom u NBA ligi, piše Blic.

Kod Filadelfija Boban Marjanović je na terenu proveo 12 minuta i zabilježio je 12 poena, sedam skokova i dvije asistencije. Od kojih je jedna bila fenomenalna za Tobajasa Herisa kome je ostao lakši dio posla samo da poentira.

Osim njega istakao se Džimi Batler sa 22 poena, kao i Džoel Embid koji je utakmicu završio sa dabl-dabl učinkom od 21 poen i čak 17 skokova.

Na drugoj strani Bogdan Bogdanović postigao je devet poena, dodao je i dva skoka i jedno uspješno dodavanje za 26 minuta u igri uz skroman procenat šuta. Za tri je šutirao 1/5, dvojke 3/9, dok na liniju slobodnih bacanja nije išao.

Nemanja Bjelica je bio još manje poenterski raspoložen. On je postigao četiri, uz šest uhvaćenih lopti i jednu asistenciju. Trojke je šutirao 0/2, za dva 2/9.

Poslije ovog kola Seventisiksersi se nalaze na četvrtom mjestu Istočne konferencije sa učinkom 44-25, dok su Kingsi deveti na Zapadu sa 33 pobjeda i 35 poraza.