TRIJUMF IGOKEE U TUZLI Von ponovo najefikasniji

Košarkaši Igokee pobijedili su Slobodu u Tuzli rezultatom 80:74 u kontrolnoj utakmici koja je odigrana u Tuzli.

Domaći tim je u prvom dijelu utakmice imao blagu prednost, prvi period riješio je u svoju korist rezultatom 21:18, a druga četvrtina završena je nerješenim rezultatom 25:25, pa je Sloboda na poluvrijeme otišla pri rezultatu 46:43.

U nastavku je Igokea zaigrala kvalitetnije i čvršće u odbrani pa je preokrenula rezultat u svoju korist i zabilježila još jednu pobjedu u pripremnom periodu.

Najefikasniji igrač utakmice Amar Gegić iz Slobode sa 22 poena do je četiri manje postigao Dejan Janjić, a ova dva košarkaša jedina su u domaćem timu imala dvocivren učinak. Igokeu je sa 18 poena predvodio Rašad Von, a dvocifren je bio i Denis Kliford sa 14 poena

Košarkaši Igokee će verovatno odigrati još jednu utakmicu do početka prvenstva, a prvi meč u ABA ligi igraju 5. oktorbra u Laktašima protiv Partizana.