TRIJUMF MADRIĐANA Real pobjedom nad Barselonom preuzeo prvo mjesto

Real Madrid je slavio u “El klasiku” 2:0. Trijumfom nad Barselonom “kraljevski klub” se vratio na prvo mjesto prvenstva Španije sa bodom prednosti i prekinuo seriju od sedam mečeva bez pobjede nad rivalom.

FOTO JUANJO MARTIN/ EPA

Real je bio konkretniji na startu a Katalonci će dugo žaliti za propuštenim šansama u finišu prvog dijela. Artur je u 30.minuti izašao sam ispred Tibo Kurtoe koji je sjajno reagovao, a zatim je Belgijanac odbranio udarac Lea Mesija.

Real je u drugom dijelu bio puno bolji, napadao je konstantno i Ter Štegen je spasio svoj tim dva puta. Ipak ni on nije mogao ništa u 71.minuti.

Vinisijus je dobio loptu u prostor, šutirao u bliži ugao i doveo Real u vođstvo. U sudijskoj nadoknadi Marijano je pobjegao odbrani Barselone i na sličan način postigao konačnih 2:0.