TROFEJ SE VRAĆA U BANJALUKU Borac osvojio Kup Republike Srpske nakon 11 godina posta (FOTO)

Fudbaleri Borca savladali su ekipu Laktaša sa 2:1 u finalu jubilarnog 30. izdanja Kupa Republike Srpske i tako postali šampioni nakon 11 godina posta.

Fk Borac osvajanje kupa

Borac je poveo u 5. minutu golom Momčila Mrkaića koji je tako nastavio sjajnu golgetersku formu u drugoj polusezoni za Banjalučane. Centrirao je Jakov Blagaić iz kornera, a u šesnaestercu se najbolje snašao robusni Trebinjac i doveo crveno-plave u vođstvo.

Ipak u drugom minutu nadoknade Laktaši dolaze do izjednačenja sjajnim pogotkom Davida Vukovića iz slobodnog udarca sa preko 30 metara.

U drugom poluvremenu ofanzivnija igra tima iz Platonove isplatila se u 61. minutu kada je Nedjeljko Piščević, koji je nakon centaršut Nikole Ninkovića glavom matirao golmana Laktaša Dragana Tadića.

Fk Borac, osvajanje kupa Rs

Laktaši će na prvi pehar osvajača Kupa Republike Srpske morati da sačekaju bar do iduće godine, a Borac je nakon 11 godina vratio ovaj pehar u svoje vitrine.