TROICKI BEZ ŠANSE Kraj za selektora na Srbija openu

Srpski teniser Viktor Troicki završio je učešće na Srbija openu već u prvom kolu, porazom od Italijana Marka Čekinata koji je bio ubjedljiv 2:0 po setovima 6:1, 6:4.

Italijan je snažnim udarcima napadao selektora Dejvis Kup reprezentacije, lako napravio brejk i prvi set dobio za manje od pola sata sa 6:1.

Čekinato je bio bolji i u drugom setu. Troicki je imao šansu u šestom gemu jer se izborio za brejk šansu, ali je tada rival odigrao sjajan forhend. Prošao je dalje i obezbijedio italijanski derbi sa drugim nosiocem Mateom Beretinijem, koji je bio slobodan.

Turnir u Beogradu igra se za nagradni fond od 711.800 evra, dok će pobjedniku pripasti 100.225 evropskih novčanica i 250 ATP poena.

Inače plasman u glavni žrijeb nije obezbjedio ni Hamad Međedović. U posljednjem kolu kvalifikacija poražen je od Fakunda Banjisa iz Argentine sa 0:2, po setovima 4:6, 2:6.

Argentinac Federiko Koria bio je lak zalogaj za Nikolu Milojevića u 1. kolu, a srpski teniser je slavio sa 2:0 (6:4, 6:0).