Tuka ostao bez finala na Evropskom prvenstvu

Najbolji atletičar BiH Amel Tuka završio je na pretposljednjem mjestu polufinalnu trku na 800 metara na Evropskom prvenstvu u Berlinu te se nije uspio plasirati u finale.

FOTO CHRISTIAN BRUNA/EPA

Tuka je imao dosta jaku konkurenciju u svojoj grupi, a još prije početka prvenstva istakao je da nije potpuno spreman i da je povreda iz Rima ostavila uticaj na njega.

Prvo mjesto u ovoj grupi osvojio je Šveđanin Andres Kramer koji je istrčao s vremenom 1:46.16, dok je na drugom mjestu završio Bube s vremenom 1:46.40. Treći je bio Mateuš Borovski s vremenom 1:46.54.

Tuka je polufinalnu trku završio s vremenom 1:47.24, a plasman u finale osiguraće po tri najbolje plasirana trkača iz dvije grupe, kao i dvojica s najbržim vremenom.

Finale trke na 800 metara je u subotu s početkom u 20.30.