TVRDA UTAKMICA Košarkaši Zvezde poraženi od Fenerbahčea

Crvena zvezda je doživjela poraz od Fenerbahčea u Istanbulu u okviru 1. kola nove sezone Evrolige, a bilo je 61:57.

Beograđani su na ovoj utakmici nastupili dosta oslabljeni s obzirom da su van stroja Branko Lazić, Dejan Davidovac, Ognjen Dobrić, Eron Vajt i Majk Cirbes.

Domaći tim jer susret otvorio serijom 14:0, ali su gosti uspjeli da do kraja prve četvrtine dođu na tri poena zaostatka – 18:15.

Drugi period meča je bio veoma tvrd, a na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 28:26 u korist turske ekipe koju sa klupe predvodi Aleksandar Saša Đorđević.

Izabranici Dejana Radonjića su posustali u finišu, a susret je prelomio nando de Kolo sa pet vezanih poena čime je turski klub poveo sa 58:49 na minut i 21 sekundu prije kraja meča.

Uspio je Nikola Ivanović da brzo postigne trojku i unese neizvjesnost, nešto kasnije poslije promašaja domaćih isti igrač je novim dalekometnim pogotkom smanjio na 60:57.

Četiri sekunde prije kraja De Kolo je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje za konačnih 61:57.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Dešon Pjer sa 13, a kod crveno-bijelih Ivanović je ubacio 16 poena.