U Holandiji se sve rješava: Poraz Dinama, Danci sa prednošću putuju u Tursku

Završene su prve tri utakmice plej - ofa Lige šampiona.

PSV je na vrućem “Ajbroksu” i u drugom poluvremenu postigao gol. Prvo su domaćini u 71. minuti preko Lavrensa iz slobodnog udarca i nakon velike greške golmana Beniteza poveli sa 2:1 da bi Holanđani i drugi gol postigli iz kornera u 79. minuti gdje se najbolje snašao Obispo i tako zakazao zanimljivu utakmicu u Holandiji.

Kopenhagen je bolje otvorio drugo poluvrijeme i već u 49. minuti iz kornera preko Leragera uduplao prednost, ali Turski predstavnik u 79. minuti preko Bakasetasa uz malo sreće smanjuje rezultat na 2:1, što će se ispostaviti i kao konačni. U Norveškoj su mreže mirovale, tako da je ostalo 1:0 za Bodo Glimt, a Dinamo će na Maksimiru za osam dana pokušati anulirati prednost i pobjedom se plasirati u grupnu fazu Lige šampiona.

Podsjetimo sutra nas očekuju još tri meča od 21. čas a to su: Dinamo Kijev – Benfika, Karabag – Viktorija Plzenj, i Makabi Haifa – Crvena Zvezda.