U SUSRET FINALU Spektakularni preokreti Liverpula i Mančester junajteda (VIDEO)

Svako od finala Kupa i Lige šampiona imalo je neku svoju draž, ali ono što je fudbalski svijet vidio 25. maja 2005. godine na stadionu "Ataturk" u Istanbulu bilo je nešto najljepše.

Liverpul i Milan odigrali su jedno od najluđih finala u kojem je viđen najspektakularniji preokret.

Milan je bio bolji i poveo je golom Maldinija sa 1:0, a do odmora je Krespo još dva puta bio strijelac. Na poluvremenu je bilo sigurnih i činilo se tad nedostižnih 3:0 za Milan.

Na odmoru je Benitez razdrmao svoju ekipu. Igor Bišćan svjedočio je riječima španskog trenera.

– Niste valjda došli do finala da odustanete na poluvremenu? OK, dali su nam tri komada, idemo dalje. ‘Ajde van i igrajte za ove divne navijače. Samo da mi zabijemo prvi u drugom poluvremenu i sve je moguće – prisjećao se Bišćan njegovih riječi.

I stvarno, u drugom poluvremenu Liverpul je za samo sedam minuta postigao tri gola! Džerard u 54, Šmicer u 56. i Alonso u 60. minutu iz penala doveli su navijače Liverpula u delirijum i izjednačili rezultat na 3:3.

Pobjednik je odlučen nakon penala, a Liverpul je bio bolji i na kraju je trofej, koji je u poluvremenu bio na putu za Milano, završio u Liverpulu.

I 26. maja 1999. godine viđena je spektakularna završnica finala, između Bajerna i Mančester junajteda. Njemački klub je poveo u šestom minutu golom Baslera. Mreže su mirovale sve do sudijske nadoknade vremena, a onda šok. Prvo je Šeringem u 90+1 minutu izjednačio, a u 90+3 Solskjer je postigao gol za potpun preokret, pa je titula završila na “Old Trafordu”.

Večeras će se, od 21 sat, u posljednjem meču Lige šampiona u sezoni 2021/22 sastati Liverpul i Real Madrid.