ŠOK U LONDONU Olimpijakos nakon produžetaka eliminisao Arsenal iz Lige Evrope

Fudbaleri Olimpijakosa priredili su najveće iznenađenje u šesnaestini finala Lige Evrope. Grčki tim je pobijedio Arsenal rezultatom 2:1, nakon produžetaka, i na taj način izborio plasman u osminu finala u kojoj će igrati još: Rendžers (Škotska), Vulverhempton (Engleska), Basakšehir (Turska), Bazel (Švajcarska), Bajer (Nemačka), LASK (Austrija), Volfsburg (Nemačka), Roma (Italija), Hetafe (Španija), Kopenhagen (Danska), Sevilja (Španija), Olimpijakos (Grčka), Mančester junajted (Engleska), Inter (Italija), Šahtjor (Ukrajina) i Ajntraht (Nemačka)/ Salcburg (Austrija).

Nakon 90 minuta igre Olimpijakos je imao prednost od 1:0, gol je postigao Sise u 53. minutu. S obzirom da je Arsenal u prvom meču slavio, takođe sa 1:0, ušlo se u produžetke. Obamejang je u 113. minutu pogodio za 1:1. Ovo je bio rezultat koji je Engleze vodio dalje, ali je El Arabi pogotkom u 120. minutu odveo Olimpijakos u narednu rundu.

Ajaks Dušana Tadića jurio je zaostatak od dva gola protiv Hetafea, međutim, nade holanskog velikana utišao je Mata već u petom minutu kada je Hetafe došao u vođstvo. Izjednačio je Danilo pet minuta kasnije, a autogiolom Olivere Ajaks je došao do pobjede, ali ovaj trijumf nije bio dovoljan za prolaz dalje.

Najubjedljiviju pobjedu večeras je ostvario Mančester Junajted, koji je sa 5:0 pobijedio Bridž, pa se u osminu finala plasirao sa ukupnih 6:1.

Utakmica između Sazburga i Ajntrahta otkazana je zbog oluje.