UBJEDLJIVA POBJEDA Rudar šesticom ispratio "fenjeraša", slavila i Zvijezda 09

Odlazak trenera Borisa Savića razdrmao je igrače Rudar Prijedora koji su pod vođstvom Marka Tešića uknjižili ubjedljivu pobjedu od 6:1 protiv "fenjeraša" Jedinstva iz Brčkog.

Golove za tim iz grada na Sani postigli su Džozef Amoa u 20. i 25. iz penala, Danilo Marmat u 30, Klerismario Santoš Rodrigez u 64, Luka Kulenović u 72. i Dejan Glišić u 76. minutu, a za goste je strijelac bio Branislav Šer u 58. minutu.

Trijumf domaćih mogao je da bude još ubjedljiviji, međutim Amoa je u 47. minutu promašio udarac sa bijele tačke.

Poslije dva meča bez pobjede Zvijezda 09 je savladala Drinu sa 3:0 golovima dvostrukog strijelca Ognjena Stjepanovića i Koste Dražića.

Rezultati 24. kola Prve lige RS: subota: Kozara – Podrinje 1:1, Sloboda – Borac 1:0, Rudar Prijedor – Jedinstvo 6:1, Slavija – Modriča 1:0, Sloga – Ljubić 2:0, Sutjeska – Tekstilac 1:2, Zvijezda 09 – Drina 3:0, petak: Željezničar Sport tim – Leotar 0:0.

Plasman: Rudar Prijedor 47, Leotar 41, Zvijezda 09 40, Modriča 37, Željezničar Sport tim 36, Sloboda, Tekstilac po 35, Kozara 34, Borac 33, Slavija, Drina po 31, Ljubić 29, Sutjeska 23, Podrinje 20, Jedinstvo 18 bodova.