UBJEDLJIVA POBJEDA Zvezda rutinski odradila meč u Podgorici (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde su kao gosti savladali Studentski centar u okviru 9. kola ABA lige sa 99:67.

Polovinom četvrtog minuta krenula je serija Beograđana od 9:0 poslije čega su konstantno održavali solidnu prednost koja je u drugojn četvrtini iznosila i 17 poena.

Prije velikog odmora domaći košarkaši su uspjeli da smanje zaostatak na jednocifren broj – 40:49.

Tokom treće četvrtini podgorički tim je bio bez poena više od pet minuta, a crveno-bijeli su za to vrijeme pogađali i otišli na do tada maksimalnih 25 razlike, da bi se na posljednji odmor otišlo rezultatom 48:72.

Otvorili su posljednji period domaći sa 8:3, ali nisu uspjeli da ugroze visoku prednost gostiju koji su išli do 32 poena viška, a to je i konačna razlika

Na kraju su Beograđani ostvarili osmu pobjedu, te su se vratili na prvu poziciju, a po učinku (8-1) su izjednačeni sa najvećim rivalom Partizanom.

Zvezda je imala pet dvocifrenih igrača, Nikola Ivanović je bio najefikasniji sa 14, Nikola Kalinić je dodao 12 uz sedam skokova i četiri asistencije, Branko Lazić je ubacio 11, a Nejt Volters i Ognjen Dobrić po 10 poena.

U poraženoj ekipi Boris Tišma je postigao 13, a Tomislav Ivišić 12 poena.