UKRAJINCI KVALITETNIJI Fudbaleri Borca PORAŽENI od kijevskog Dinama (VIDEO)

Fudbaleri Borca su poraženi u posljednjoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Turskoj, a savladao ih je dosta kvalitetninji tim Dinama iz Kijeva sa visokih 4:1.

Banjalučani su odolijevali do 43. minuta kada je poslije centaršuta sa desne strane na drugom dijelu Vitalij Mikolenko ostao usamljen, a volej udarcem lijevom nogom zakucao je loptu u mrežu nemoćnog Mladena Lučića.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu, Almedin Ziljkić je dobro centrirao sa lijeve strane i pronašao Sašu Kajkuta, ali je napadač crveno-plavih šutirao pravo u protivničkog golmana.

Pet minuta kasnije Janičić i Ćosić nisu išli u blok Mohamedu Kadiriju koji je to iskoristio i udarcem sa više od 20 metara povećao vođstvo ukrajinskog tima.

Već u 55. minutu bilo je 3:0, a u šesnaestercu Borca na oštar pas sa desne strane odlično je reagovao Ortiz Sol, koji je 30-ak sekundi ranije pogodio stativu.

Na 4:0 povisio je Karlos DePenja koji je dobio dubinsku loptu iza leđa odbrane Banjalučana poslije velike greške Ziljkića koji se poigravao i izgubio loptu u opasnoj zoni.

Za konačnih 4:1 pobrinuo se kapiten Stojan Vranješ preciznim udarcem sa bijele tačke, a prethodno je prekršaj napravljen upravo nad njim.

Prije nastavka sezone u Premijer ligi BiH, odnosno gostovanja Širokom Brijegu, Borac će u subotu, 15. februara, odigrati generalnu probu protiv Čelika u Zenici.