US open ostao bez šampiona, Kirjos pokazao klasu

Nik Kirjos je pokazao da je u sjajnoj formi. Australijanac je poslije 176 minuta igre eliminisao najboljeg igrača svijeta i branioca pehara u Njujorku, Danila Medvedeva, 7:6 (11), 3:6, 6:3, 6:2.

Fantastično je Kirjos digrao duel i eliminisao Rusa.  Medvedev nikako nije mogao da drži ritam meča koji je želio, Nik je odlično servirao, igrao agresivno i na kraju zasluženo slavio po četvrti put u petom okršaju sa Moskovljaninom.

U početnom setu Kirjos je uz brejk stigao do 4:2, ali se Medvedev vratio na 4:4. U fenomenalnom taj-brejku, Danil nije iskoristio tri set lopte, da bi Kirjos iskoristio svoju četvrtu za 13:11.

Činilo se da to neće poremetiti ruskog tenisera, naročito kada je uz brejk u drugom gemu poveo sa 3:0.Stigao je do novog brejka za 5:1, da bi Australijanac uzvratio i smanjio na 5:3. Šampion Njujorka je iskoristio drugu set loptu za 6:3 i izjednačenje.

Lako je Kirjos došao uz brejk do 4:1, potom i 5:2, da bi rutinski dobio treći set sa 6:3.

Najubjedljivije je ostavio za kraj – protutnjao je kroz set uz dva brejka, u trećem i petom gemu za 5:1.

Medvedev je samo odložio poraz, jer je Nik uspio da poslije 5:2 dobije gem i po prvi put ovjeri plasman u četvrtfinale u Njujorku.

Tamo će teniser iz Kanbere igrati protiv Rusa Karena Hačanova.