USPJEH DŽUDISTKINJA SRBIJE Tri medalje u jednom danu

Srpske džudistkinje Milica Nikolić, Andrea Stojadinov i Marica Perišić osvojile su danas bronzane medalje na Gran slemu u Taškentu. Na korak do medalje bila i Nadežda Petrović ( do 52 kg), koja je ostvarila plasman na peto mjesto.

Kako je saopšteno, prvi put osvojene su u istom danu tri seniorske medalje na Gran slem takmičenju Milica Nikolić ( do 48 kg), Andrea Stojadinov ( do 48 kg) i Marica Perišić ( do 57 kg).

U kategoriji do 48 kilograma Milica Nikolić i Andrea Stojadinov osvojile su bronzana odličja čime su prvi put u istoriji srpskog džudoa dvije reprezentativke u istoj težinskoj konkurenciji izborile mogućnost da stanu zajedno na pobjedničko postolje na Gran slem takmičenju.

Njima se pridružila i Marica Perišić sa prvom osvojenom seniorskom medaljom sa Gran slema, a na korak do medalje bila i Nadežda Petrović ( do 52 kg), koja je ostvarila plasman na peto mjesto.

U borbi za treće mjesto Milica Nikolić bila je bolja od Laure Partinez (Španija), dok je Andrea Stojadinov slavila u duelu sa Italijankom Frančeskom Đordom.