USPJEŠAN START Gubitak seta naljutio Đokovića

Novak Đoković je uspješno počeo pohod ka 20. grend slemu pobjedom nad domaćim teniserom Džekom Drejperom kojeg je savladao 3:1, po setovima 4:6, 6:1, 6:2, 6:2.

Britanac je u prvom setu odigrao veoma dobro, naljutio je srpskog tenisera koji je u nastavku pružio puno bolju partiju i izborio plasman u drugo kolo gdje čeka boljeg iz duela Barios-Anderson.

Meč se igrao pod zatvorenim krovom, a Britanac je bolje počeo. Napravio je brejk u trećem gemu, a zatim je uspio da dobrim servisom sačuva prednost iako je Novak nekoliko puta prijetio i imao brejk šanse. Drejper je dobio prvi set sa 6:4. Đoković od 2010. godine nije izgubio prvi set u prvom kolu Vimbldona.

Međutim gubitak seta samo je pokrenuo Đokovića koji je zaigrao puno bolje I agresivnije. Odlično je počeo drugi set Đoković, služio ga je servis pa je poveo 1:0 a zatim je napravio odmah i brejk, koji je potvrdio za 3:0 , da bi u nastavku rivalu prepustio samo gem i došao do izjednačenja.

Slična situacija viđena je i u nastavku. Đoković je odigrao veoma dobro, napadao je rivala i nije mu ostavljao puno prostora pe je brzo dobio i treći set sa 6:2.

Drejper je uspio da osvoji gem na startu četvrtog seta, ali je onda Đoković opet bio veoma siguran. Osvojio je gem na svoj servis bez izgubljenog poena, a onda je napravio dva brejka i poveo 5:1 te riješio pitanje pobjednika.