USPJEŠNA GENERALKA Borac slavio protiv Mladosti

Fudbaleri Borca imali su uspješnu generalnu probu pred start Premijer lige Bosne i Hercegovine. Oni su na gostovanju savladali Mladost Doboj Kakanj 2:0.

Mladost je na startu bila nešto bolji rival. Hiroš je pokušao u 15.minuti. Četiri minuta kasnije Vranješ je ronašao Ziljkića koji nije uspio da zatrese mrežu rivala.

U finišu prvog dijela Borac je u potpunosti preuzeo igru. Banjalučani su prvo pokušali preko Ćosića koji je šutirao u 30. minuti preko gola. Pritisak gostiju je urodio plodom u 41.minuti. Marković se odlično snašao u kaznenom prostoru i pogodio je gol sjajnim udarcem.

U 43. minuti još jedna dobra šansa za Borac. Udarac Marka Mirića odbranio je Velić. U nastavku su treneri promijenili umnogome ekipe pa je ritam meča pao, a “crveno-plavi “ su imali šansu preko Bosančića.

U finišu ekipa Branislava Krunića je došla do drugog gola. Strijelac je bio Demir Jakupović.

Borac je meč počeo u sastavu: Lučić, Dujaković, Jovanović, Janičić, Ćosić, Milutinović, Danilović, Vranješ, Mirić, Ziljkić, Marković.