USPJEŠNA PREMIJERA Partizan protiv SC Derbija stigao do prve pobjede pred svojom publikom

Košarkaši Partizana i dalje imaju maksimalan učinak u regionalnoj ABA ligi. Crno-bijeli su večeras u Beogradu pobijedili SC Derbi rezultatom 79:57 u utakmici 3. kola regionalnog takmičenja.

Ovo je bila prva utakmica koju su izabranici trenera Željka Obradovića odigrali pred domaćom publikom.

Utakmica je počela vođstvom gostuju 2:0, ali onda su Crno-bijeli odgovorili serijom 9:0 koja je definitivno odredila dalji tok meča. Samo devet poena postigao je tim iz Podgorice u prvoj četvrtini pa je na prvi podmor otišao sa 11 poena zaostarka.

Uspjeli su se koliko-toliko gosti konsolidovati, pa su drugu diocniuc izgbili sa samo tri poena manjka.

Partizan je imao i 16 poena viška sredinom ovog perioda 32:16, a u završnici i poen više da bi se na odmor otišli pri rezultatu 37:23.

Slično je bilo i u trećoj četvrtini u kojoj je SC Derbi postigao najveći broj poena.

Poslednja dionica donijela je apsolutnu dominaciju Partizana koji nije gostima gotovo pet minuta dozvolio da postignu koš pa su crno-bijeli otišli na maksimalnih 27 poena viška 71:44, pa je samo bilo pitanje sa kolikom će razlikom Partizan dobiti ovaj meč.

Najefikasniji u timu Partizana Alen Smajlagić sa 13 poena, poen manje dodao je Kevin Panter. Vinjales i Kamenjaš su postigli u timu SC Derbija po deset koševa.