UZBUDLJIVE KVALIFIKACIJE Portugal preokretom do bodova, Hrvatska se mučila sa Maltom

Portugal je na gostovanju savladao Luksemburg sa 3:1, a domaći tim je u prvom dijelu napravio velike probleme gostima.

Naime, Luksemburg je poveo golom Rodrigesa u 30. minuti, a onda je u sudijskoj nadoknadi izjednačio Žota, i to opet glavom. Na startu drugog dijela Kristijano Ronaldo je donio preokret da bi Palinja postavio konačnih 3:1.

Hrvatska se namučila protiv Malte. Gosti su, naime, u prvom dijelu oštećeni za penal u 17. minuti, a onda je u nastavku selektor Zlatko Dalić na teren poslao najbolje igrače, Modriča i Perišića, koji su donijeli golove. Perišić je pogodio u 62, a Modrič je bio siguran sa penala u 76, dok je konačan rezultat postavio Brekalo.

Crna Gora je na svom terenu poražena od Norveške 0:1 iako je odigrala dobar meč. Bili su domači bolji, imali inicijativu, ali su Norvežani praktično iz jedinog pravog napada došli do gola i tri boda.

Ovaj termin obilježila je i silovita Belgija, koja je sa čak 8:0 savladala Bjelorusiju.