LIGA ŠAMPIONA Bajern je bio bolji, Zvezda skupo PLATILA GREŠKE!

Crvena zvezda je poražena od Bajerna u Minhenu sa 3:0 u 1. kolu grupe B Lige šampiona. Kada se sve sabere potpuno zaslužen trijumf njemačkog predstavnika, moglo je da bude i ubjedljivije, ali su i Beograđani imali svoje šanse i šteta je što nisu postigli gol.

Razlika u kvalitetu je bila evidentna, ali su pojedini igrači srpskog šampiona pravili greške kakve im se ne smiju dešavati, jer se u Ligi šampiona to kažnjava.

Narednu utakmicu u elitnom rangu izabranici trenera Vladana Milojevića odigraće 1. oktobra u Beogradu protiv Olimpijakosa, a upravo protiv grčkog tima treba da traže šansu za osvajanje treće pozicije i ostanak u Evropi po završetku grupne faze.

Kraj utakmice.

90+1 Sada je 3:0. Alkantara je majstorski iz slobodnog udarca iz igre izbacio odbrambenu liniju Zvezde, a rezervista Miler je iz prve u padu poslao loptu u mrežu. Fudbaleri Zvezde su bili dekoncentrisani.

90’ – Žuti karton za Vulića zbog prekršaja.

90’ – Miler je bio u šansi, uspio je da pošalje loptu ispod Boprjana, ali je ispred gol linije reagovao Milunović.

87’ – Milunović umalo postigao autogol, nespretnom intervencijom je pogodio prečku sopstvenog gola.

86’ – Uprkos činjenici da njihovi ljubimci gube navijači Zvezde su veoma glasni i daju podršku ekipi.

83’ – Izmjena u ekipi Zvezde, izašao je Garsija, a ušao Vukanović. U Bajernu umjesto Kutinja na terenu je Miler.

80’ – Promašaj Marina i grešku Gobeljića iskoristio je Levandovski. Izvršili su domaći pritisak, od desni bek Zcezde je htio da interveniše, a zatim nije uspio da se zagradi i Poljak je uspio da pošalje loptu pored Borjana.

78’ – Kakva šansa da se postiugne gol, Kanjas je dobio loptu u prostor, lijepo je smirio i proigrao Marina koji je gađao, a lopta je za malo prošla pored gola. Šteta za Zvezdu.

70’ – Pavkov je izašao, Boaći je na terenu.

66’ – Dvostruka izmjena u Bajernu Tolisoa je zamijenio Martinez, a umjesto Pwerišića na terenu je Gnabri.

65’ – Perišić je lobovao Borjana, ali je pogodio prečku, lopta se odbila do Levandovskog koji je šutirao preko gola.

61’ – Žander je prošao po desnoj strani i ušao u šesnaesterac bio je neometan, ali i dekoncentrisan šutirao je veoma loše, visoko preko gola. Prva izmjena u Zvezdi: izašao Jovančić, na terenu je Vulić.

58’ – Opet Levandovski prijeti, gotovo iz mrtvog ugla je šutirao, Gobeljić izbacuje loptu sa gol linije.

57’ – Levandovski je išao sam prema Borjanu, ali je golman Zvezde sjajno reagovao.

53’ – Koman sjajno proigrao Tolisoa, ali njegov udarac nije bio precizan.

52’ – Pokušao je poljski napadač iz slobodnog udarca, ali je poslao loptu iznad prečke.

51’ – Prvi žuti karton na utakmici dobio je Degenek i to zbog prekršaja nad Levandovskim.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u sastavima.

45+1’ – Opasan napad domaćih, Levandovski je šutirao, Borjan brani, pokušao je i Toliso u poslednjim sekundama, ali je golman Zvezde još jednom siguran! Kraj prvog poluvremena.

44’ – Kutinjo je raspoložen za igru, šutirao je sa više od 20 metara, lopta je za malo prošla pored lijeve stative Borjanovog gola.

42’ – Prva prijetnja Zvezde pšoslije primljenog gola, kombinovali su Van la Para i Marin, a poslije centaršuta kapitena crveno-bijelih Nojer lako hvata loptu.

40’ – Kutinjo je petom poslao loiptu u mrežu, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji!

34’ – Bajern vodi 1:0, centaršutt Perišića sa lijeve strane Koman je bio na pravom mjestu i glavom je zakucao loptu u mrežu! Prethodno je Gobeljić izblokirao Perišića koji je bio na sedam metara, a na drugoj strani Pavkov u kontranapadu nije stigao do lopte koju je ispucao Nojer, a to je bio početak akcije iz koje su domaći poveli.

31’ – Poslije izgubljene lopte Jovančić napravio prekršaj nad Komanom, na sreću poslije Kutinjovog centaršuta lopta izbačena i opasnost je otklonjena.

27’ – Novi kontranapad Zvezde Žander šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je pogodio spoljni dio mreže.

25’ – Lijepu akciju bajerna završio je udarcem ernandez, na sreću šutirao je pored gola.

21’ – Sreća za Zvezdu – topovski udarac Kutinja sa oko 18 metara, lopta je prošla tik iznad prečke.

19’ – Sada problem ima štoper Zvezde Degenek, morao je da napusti teren kako bi mu bilo zaustavljeno krvarenje pošto je dobio udarac od Levandovskog u predjelu lica i rasjekotinu! Poslije ukazane pomoći vratio se na teren.

16’ – Opasan kontranapad Zvezde, Marin je šutirao, Pavar ga je izblokirao, a zatim u poslednjem minutu intervenisao ispred Pavkova.

13’ – Nojer je dobio tešku povratnu loptu, Pavkov je izvršio pritisak golman Bajerna je izbacio loptu u korner, ali poslije udarca iz ugla nije bilo opasnosti.

11’ – Sa tribina Alijanc arena dopire glasna podrška igračima srpskog šampiona.

7’ – Reprezentativac Njemačke se vratio u igru, Zvezda imnala šansu iz kontranapada, ali lopta Žandera za Marina nije bila precizna.

5’ – Očekivano, Bajern ima više loptu u nogama, ali i jedan problem. Kimih se povrijedio i trenutno je van terena.

3’ – Pogriješio je Milunović domaći su imali dobru šansu iz kontranapada šutirao je Toliso, ali je izblokiran.

2’ – Pokušao je Kutinjo, ali je loše šutirao, golman Zcezde Borjan nije imao problema.

Čuo se prvi zvižduk sudije Madena, utakmica je počela!

Crvena zvezda ima podršku od strane nekoliko hiljada navijača.

Početni sastavi:

Bajern Minhen (4-2-3-1): Nojer – Kimih, Pavar, Sule, Hernandez – Toliso, Tijago Alkantara – Perišić, Kutinjo, Koman – Levandovski.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Žander – Kanjas, Jovančić – Garsija, Marin, Van la Para – Pavkov.

Crvenu zvezdu će sa tribina Alijanc arene da bodri bivši reprezentativac BiH Zvjezdan Misimović. Nekadašnjem fudbaleru, koji je iz Gradiške, otac je ime dao baš po beogradskom klubu.

On se fotografisao ispred stadiona u Minhenu zajedno sa navijačima srpskog šampiona koji su sa svih strana doputovali da podrže izabranike Vladana Milojevića.