SRBIJA BEZ FINALA Sjajna Italija ide u borbu za zlato

Srbija nije uspjela da izbori plasman u finale Evropskog prvenstva i neće odbraniti titulu šampiona. Italija je nastavila sa odličnim partijama i savladala je „orlove“ sa 3:1, te izborila duel za zlato, dok će Srbija na megdan Poljskoj u borbi za bronzu (17.30).

Srbija je odigrala veoma loš meč u prva dva seta polufinala. Izabranici Slobodana Kovača su se veoma mučila u fazi napada, gdje nisu uspjevali da pronađu kvalitetna rješenja. Italijani su odlično zaustavili Ivovića i Kovačevića, dok su Đaneli i Mikeleto stvarali velike probleme. Posebno je Đaneli bio odličan na servis gdje je njegova reprezentacija stvarala prednost.

Tek je u trećem setu Srbija preko Aleksandra Atanasijevića uspjela nekoliko puta da dođe do prednosti, ali nisu uspjevali da se odlijepe. Propustili su nekoliko odličnih prilika da se vrate u meč. Ipak upravo je korektor Srbije bio taj koji je preuzeo odgovrnost u ključnim momentima i sjajnom realizacijom donio ipak set „orlovima“ 25:23.

Italija je sjajno počela četvrti set. Na servis Đanelija su poveli 5:0, a to im je donijelo sigurnost. Igrali su raznovrsno u napadu, dok Srbiji nije funkcionisao blok. Na kraju su sačuvali prednost.

ČETVRTI SET Srbija -Italija 27:29, 22:25, 25:23, 18:25

15:20 Srbija smanjuje zaostatak, ali Azuri i dalje imaju veliku prednost.

10:17 Nastavljaju sa dobrom igrom Italijani. Ne dopuštaju rivalu nijednu šansu da se vrati u ovom setu.

9:14 I dalje Azuri čuvaju prednost i sve su bliži finalu.

4:10 Nastavljaju Italijani sa odličnom igrom. Raznovrsno , efikasno dolaze do velike prednosti.

0:4 Italija je odlično otvorila četvrti set. Opet velike probleme pravi Đaneli svojim servisima za koje nemaju rješenja.

TREĆI SET Srbija -Italija 27:29, 22:25, 25:23

25:23 Srbija smanjuje preko Uroša Kovačevića

23:23 Nikako Srbija da prelomi meč! Ispustili su prednost uprkos svim savjetima selektora Kovača.

23:21 Opet Atanasijević! Veoma važan poen. Kompletan set igra korektor u odličnom ritmu.

19:19 Srbija je koristi šanse koje ima. Prokockali su prednost i sad je opet drama u trećem setu.

18:16 Atanasijević je podigao nivo igre i čuva prednost Srbije u ovom setu.

12:10 Serija Srbije koju je inicirao Atanasijević sjajnim servisima. Uspjeli su saigrači da iskoriste i da osvoje veoma važne poene.

9:10 Preokret Italije! Đaneli odličnim servisom stvara velike probleme”orlovima” koji nemaju kvalitetno rješenje.

8:6 Kovačević as servisom donosi prednost, ali Italijani ne dopuštaju Srbiji da se odlijepi.

6:6 Brz povratak Italije,odličan servis Lavije.

6:4 Napokon nešto bolji period igre Srbije.

3:3 Marko Podrščanin je čini se jedini raspoloženi odbojkaš u timu Srbije.

DRUGI SET Srbija -Italija 27:29, 22:25

Galasi donosi Italijanima prednost imaju dvije set lopte. Đianeli je bio siguran i as servisom donosi veliku prednost Italijanima koje samo set dijeli od finala Evropskog prvenstva.

21:23 Italijani su mnogo sigurniji u napadu i stiču dva poena prednosti.

20:20 Imali su Italijani šansu za kontru i da steknu brejk poen, ali je Pinali poslao loptu van terena.

17:17 Vraća se Srbija! As servis Srećka Lisinca, pa Italijani traže taj-aut.

16:14 za Italiju. Izblokiran je Uroš Kovačević.

12:12 Srbija hvata priključak, Petrić dobio šansu selektora .

12:9 Italija prvi put ima plus tri. Puno sigurniji su za sada u polufinalu. Srbija se muči posebno u prolaženju dobrih rješenja u napadu.

Na servis Đanelija Italija pravi preokret. Dolaze do 10:9.

Srbija je ponovo bolje otvorila set. Došli su izabranici Slobodana Kovača do 5:3. Italija uspijeva da se vrati i izjednači na 5:5, ali onda sjajno servira Uroš Kovačević i opet donosi prednost “orlovima”.

PRVI SET

29:27 Italija osvaja prvi set. Iskoristili su četvrtu set loptu. Srbija je u ovom setu imala velikih problema sa realizacijom napada a svoju šansu propustila je pri vođstvu 21:19.

Dražen Luburić ipak je spasio set loptu sjajnim napadom, ali je Mikijaleto zatim bio uspješan i donio svojoj reprezentaciji drugu set loptu. Galasi međutim loše servira pa je 26:26.

Pinali griješi, Srbija ima set loptu. Nakon servisa Okolića, Italijani su napali preko Pinalija pa će se igrati na razliku. Loš napad Srbije i sad azuri imaju set loptu.

Drama u prvom setu! Srbija i dalje ima prednost 23:22. Ali odličan servis Italije koja dolazi do izjednačenja.

Italija prvi put dolazi do plus dva. Puno bolja igra u polju. Imali su Azuri 19:17, ali iz sjajne odbrane dolaze do izjednačenja, a zatim sjajan blok za plus dva 21:19. Ušao je Atanasijević koji je odmah donio i bolji napad.

Velika borba u prvom setu. Trenutno je 17:17.

Italijani sad uspjevaju da vežu četiri poena i dolaze do izjednačenja 8:8, pa je selektor Kovač zatražio tajm-aut.

Srbija je uspjela da se odlijepi i dođe do plus 3 (7:4), pa je selektor Italije bio prinuđen da uzme prvi tajm -aut. Srećko Lisinac sjajno servira i povećava prednost na 8:4.

Počelo je polufinale. Srbija osvaja prvi poen, a zatm sjajnim blokom dolaze do 2:0. Nakon toga reprezentacije su veoma sigurne na promjenama.

Reprezentacija Italije je u sjajnoj formi izgubili su do polufinala samo dva seta i sigurno je da žele da se vrate u vrh evropske odbojke.

Na drugoj strani ekipa Slobodana Kovača brani titulu i diže formu kako prvenstvo odmiče.

Inače prvi finalista je SLovenija koja je savladala domaćina i aktuelnog šampiona Poljsku sa 3:1.