DRAMA U POLUFINALU Srbija savladala Španiju, protiv Grčke za vaterpolo zlato (VIDEO)

Srbija je u finalu i braniće zlato iz Rija! Nakon velike drame savladali su Španiju 10:9 i prekinuli niz poraza u duelima sa „crvenom furijom“.

Srbija je odlično počela polufinale! Izabranici Dejana Savića su bili sjajni u odbrani, pa Španija u prvoj četvrtini nije došla do gola. Srbija je na drugoj strani dva puta uspjela da zatrese mrežu i povede 2:0.

Međutim, u drugoj četvrtini sjajna partija „furije“. Uspjeli su da naprave preokret i serijom 4:0 dođu do prednosti. Srbija nije uspjevala da pogodi gotovo ništa, pa se na odmor otišlo vođstvom Španije 5:4.

Problemi u napadu za „delfine“ su nastavljeni u trećoj četvrtini. Španija je na drugoj strani bila veoma raznovrsna, pa je stigla do tri gola viška (7:4). Tek u finišu ovog perioda Strahinja Rašović pogađa i postiže prvi gol u ovom periodu.

Uslijedila je drama u posljednjoj četvrtini. Srbija je uspjela da dođe do izjednačenja na 8:8, ali su zatim popustili u odbrani, pa je Tahul donio prednost rivalu. Ipak, uslijedio je novi preokret. Odlični Mandić i Filipović su donijeli vođstvo i pobjedu.

Srbija – Španija 10:9 (2:0, 2:5, 1:2, 5:2)

10:9 Filipović pogađa veoma važan gol. Preokret Srbije u finišu. Do kraja je 26 sekundi.

9:9 Novo izjednačenje i drama u drugom polufinalu.

8:9 Tahul je pobjegao čuvarima, golman Mitrović nije na vrijeme izašao, pa je Španac donio vođstvo svom timu.

8:8 Vratila se Srbija! Mitrović se iskupio i pogodio za izjednačenje.

Kakva greška Mitrovića. Srbija propustila šansu za izjednačenje.

7:8 Dušan Mandić postiže veoma važan gol.

6:8 Sudija dosudio gol za Španiju nakon pregledanog snimka.

6:7 Srbija je brzo izvela loptu i sad je na golu zaostatka. Strijelac je Rašović.

5:7 Napokon gol. Srbija postiže prvi gol u finišu ovog perioda. Jakšić je dobro asistirao Rašoviću.

4:7 Raznovrsna “furija” u napadu. Malarah je pogodio za tri gola viška. Srbija bez ideje u napadu.

4:6 Granados postiže veoma važan gol za Španiju, koja treći put ima dva gola viška.

Bez golova na polovini treće četvrtine. I dalje Španija ima prednost.

4:5 Mitrović. Srbija smanjuje i koristi dva igrača više.

3:5 Raspoloženi Španci dolaze opet do dva gola prednosti. Pogodio je Munariz; to mu je drugi pogodak.

3:4 Napokon Srbija dolazi do gola. Opet igrač više kojeg je iskoristio Mandić.

2:4 Opet Sančez! Španija stvorila višak za vođstvo.

2:3 Kakav preokret Španije. Nakon odlične odbrane u prvoj, veoma loše izdanje u drugoj četvrtini.

2:2 Velika greška odbrane Srbije. Španija to kažnjava i dolazi do izjednačenja preko Sančeza.

2:1 Španija napokon dolazi do gola i smanjuje zaostatak.

Srbija sjajna u odbrani, ekipa Dejana Savića se odbranila i sa dva igrača manje. Španija nije uspjela da postigne gol.

2:0 Prlainović pogađa. Srbija još jednom koristi igrača više i dolazi do prednosti.

1:0 Filipović. Srbija prva dolazi do gola.

Pet minuta se igra, i dalje bez golova u polufinalu.

Sjajne odbrane golmana na startu. Španija u prva dva napada nije uspjela da realizuje igrača više.

Srbija je u četvrtfinalnom okršaju pobijedila prvaka svijeta Italiju 10:6. Prethodno, “delfini” su redom pobijedili Kazahstan (19:5), Australiju (14:8), pa poslije poraza od Hrvatske (12:14) savladali Crnu Goru (13:6) i Italijane.

Španija je u grupi bila uspješnija, a Srbija sad ima šansu da se revanšira. Inače, plasman u finale već je obezbijedila selekcija Grčke, koja je savladala Mađarsku 9:6.