SJAJNA PARTIJA U OSLU Srbiji prvo mjesto i plasman u viši rang

Fantastična Srbija! Ekipa selektora Dragana Stojkovića je savladala Norvešku sa 2:0 na gostovanju, te osvojila prvo mjesto u grupi.

Srbija je tako došla ne samo do plasmana u elitni rang evropskog fudbala, već i do šanse da se kroz finalni turnir Lige nacija dokopa Evropskog prvenstva. Uz to su osigurali i drugi šešir u žrijebu kvalifikacija za naredno evropsko takmičenje.

Osim šanse u 22 sekundi preko Halanda i u sudijskoj nadoknadi, Norvežani nisu uspjevali da zaprijete Vanji Milinkoviću Saviću. Srbija se oslobodila pritiska i onda kako je meč odmicao bila sve opasnija. U 42.minuti sjajna akcija koju su „orlovi“ krunisali golom. Tadić je izbacio Kostića on pronašao Vlahovića a napadač Juventusa pogađa mrežu.

I u drugom dijelu Srbija je nastavila da plete oko gola rivala pa je nakon akcije Tadića i Ilića , Aleksandar Mitrović nastavio sjajnu seriju i došao do 50 . gola u reprezentaciji. Mogla je Srbija do 3:0 a Niland je odbranio pokušaj Mitrovića dok je udarac Radonjića izblokiran. Sjajan posao u defanzivi odradio je Strahinja Pavlović dok su u veznom redu Mladi Ivan Ilić i Saša Lukić bili gotovo pa savršeni.

KRAJ MEČA

91.min -Najbolja prilika za Norvešku. Haland u sjajnoj šansi ali brani Milinković-Savić.

Četiri minute sudijske nadoknade.

80.min -Srbija ne staje! Nova prilika za “orlove” Udarac Radonjića je izblokiran u posljednji čas.

76. min Umalo 3:0 za Srbiju. Radonjić je probio ubacio do Mitrovića a Niland je jedva odbranio.

Promjene u timu Srbije! Selektor Stojković šalje na bokove Nemanju Radonjića i Darka Lazovića umjesto Filipa Kostića i Andrije Živkovića.

63.min -Domaćin sve nervozniji i oštriji u duelima.

Selektor Norveške Stole Solbaken vrši tri izmjene kako bi se njegov tim vratio nakon novog šoka. Na stadionu se trenutno čuju samo srpski navijači.

GOOOL 2:0 za Srbiju 53. min – Mitrovićććć. Tadić je odlično uputio loptu do lopta mladog Ilića koji je proslijedio za napadača Srbije koji nastavlja da trese mrežu. Jubilarni 50. gol u dresu reprezentacije za napadača.

49. min – Haland je pokušao nakon ubacivanja Riersona. Na pravom mjesto je bio Vanja Milinković-Savić.

Nastavljen meč. Opet Norvežani opasniji na otvaranju duela.

KRAJ PRVOG DIJELA

42.min GOOOL 1:0 za Srbiju. Sjajna akcija Tadića i Kostića a u gužvi se najbolje snašao Dušan Vlahović. Sjajna akcija saigrača iz Juventusa. Kostić je probio po lijevoj strani uočio slobodnog napadača i poslao loptu na pravo mjesto. Vlahović je rutinski poslao loptu u mrežu.

31.min- Sjajan pokušaj Vlahovića nakon ubačaja, Niland fantasičnom intervencijom spasio gol i spriječio vođstvo Srbije.

28.min- Srbija napokon prijeti. Niland je nešto lošije intervenisao.

19.min – Haland još jednom prijeti. Njegov udarac je izblokirao Pavlović

12. min -Srbija se napokon oslobodila pritiska domaćeg tima.

Pritisak Norvežana na startu.

Počeo je meč odmah prilika za Halanda. Sjajna intervencija Milinković-Savića.

Poslije pet odigranih kola, Norveška i Srbija imaju po 10 bodova na vodećim pozicijama, Slovenija ima pet bodova, a Švedska tri.

“Orlovi” imaju bolju gol razliku, ali je Norveška bolja u međusobnom duelu, pošto je u Beogradu pobijedila sa 1:0.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi napravio je nekoliko promjena u odnosu na prethodni meč, u prvih 11 našli su se Veljković i Pavlović, dok je suspenzija Sergeja Milinkovića Savića “otvorila” prostor za fudbalera Verone Ivana Ilića.

SRBIJA: Vanja Milinković Savić – Veljković, Stefan Mitrović, Pavlović – Živković, Lukić, Ilić, Tadić, Kostić – Mitrović, Vlahović.

NORVEŠKA: Niland – Rjerson, Hanče-Olsen, Estgar, Meling – Edegar, Aursnes, Berge – Eljunusi, Serlot, Haland.