KRAJ: CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 80:77 Šampion odbranio tron, Zvezda u Evroligi (FOTO, VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde suz pobjednici ABA lige za sezonu 2021/22 pošto su u petoj utakmici finala savladali Partizan sa 80:77.

Aktuelni šampion regionalnog takmičenja je odbranio trofej i na taj način obezbijedio učešće u Evroligi naredne sezone.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.com.

KRAJ – Završena je maratonska majstorica Zvezda je slavila sa 80:77.

40’ – Drama je ušla u finiš, Avramović je pogodio jedno od dva bacanja, sada je 80:77 i lopta za Partizan, na devet i po sekundi do kraja.

40’ – Pogodio je oba, Zvezda na +4 i nadomak trofeja.

40’ – Davidovac je na liniji bacanja.

40’ – Zvezda je imala napad za pobjedu, promašio je Dobrić, na drugoj strani Avramović je fauliran i pogodio je samo jedno bacanje za 78:76.

40’ – Do kraja je 39 sekundi zvezda ima napad

40’ – Ušli smo u posljednji minut, sve je otvoreno, mogući su i produžecitak, rezultat je 78:75.

37’ – Meč se bliži kraju, a neizvjesnost traje. Ekipe se smjenjuju u vođstvu, sada je 72:73.

35’ – Sada i Partizan ima problem, Lesor je napravio četvrtu ličnu grešku.

34’ – Igra se posljednji period neizvjesnost će trajati do kraja, sada je 65:65.

30’ – Završena je i treća četvrtina, Zvezda je od prekida postigla poen više (59:58). Posljednjih 10 minuta biće veoma uzbudljivo.

28’ – Od pražnjenja tribina igra je bila izjednačena, Davidovac je sa dva pogođena bacanja vratio prednost Zvezdi – 57:55.

24’ – Nastavljena je utakmica u Beogradu.

Utakmica će da bude nastavljena veoma brzo, Tribine su ispražnjene, ekipe i službena lica su se vratili na parket.

Sada je publika ušla na parket, haos je u dvorani “Aleksandar Nikolić”. ABA finale je postalo prava lakrdija. Razlog je odluka delegata da se isprazni cijela dvorana.

24’ – Neželjene scene, poslije četvrte lične greške Kaliniću sudije su postale meta navijača. Uletjeli su predmeti na parket, arbitri su se povukli sa terena.

23’ – Izjednaačeno je 39:39, biće ovo velika bitka.

21’ – Zvezda pravi mini seriju od 4:0 i dolazi do poravnanja – 37:37.

21’ – Počelo je odlučujuće poluvrijeme u ABA ligi za sezonu 2021/22.

Drugo poluvrijeme kasni, bilo je nereda na tribinama, jedan dio mora da bude ispražnjen. Sa organima reda razgovara i prvi čovjek KK Crvena zvezda Nebojša Čović.

U narednih 20 minuta pašće odluka kome će da pripadne titula u ABA ligi i plasman u Evroligu.

Druga četvrtina: 33:37

20’ – Sjajan finiši drugog perioda. Zvezda je imala dva zakucavanja, preko Mitrovića i Holinsa, a onda je Ledej pogodio trojku, sada je 33:37.

18’ – Gosti su opet na +7 (27:34), ali Zvezda ne dozvoljava rivalu da se odlijepi.

17’ – Velika borba, mnogo grešaka i promašaja, Partizan je u prednosti – 27:32.

15’ – Panter prekida sušni period s obe strane za najveću prednost gostiju od sedam poena razlike – 25:32.

15’ – Zvezda je u problemu, kalinić ima tri faula. Sudije su od navijača crveno-bijelih nagrađene povicima “lopovi, lopovi”.

14’ – Kalinić pogađa dva bacanja i vraća Zvezdu na -4 sada je 25:29.

14’ – Mur je vezao četiri poena za +6 u korist crno-bijelih. To je najveća prednost na meču, imala ju je i Zvezda na staru susreta.

13’ – Najveća prednost za Partizan, Avramović je pogodio trojku za 21:25.

11’ – Drugi kvartal otvorio je Lazić trojkom, prethodno su gosti izgubili napad.

Prva četvrtina: 18:20

10’ – I dalje je rezultatska klackalica. Panter je na kraju pogodio iz teške situacije sa zvukom sirene za 18:20.

7’ – Prvu prednost Partizanu je donio Avramović sa dva poena i pogođenim dodatnim bacanjem, Mitrović je vratio tas na Zvezdinu stranu, a onda lesor pogađa dva bacanja. Izjednačena igra, ekipe se smjenjuju u vođstvu.

5’ – Panter trojkom poravnava na 6:6

5’ – Još uvijek je 6:3, arbitri su dopustili nešto jači kontakt.

3’ – Ledej je pogodio za dva, a zatim i dodatno slobodno bacanje – 6:3.

3’ – Kalinić je pogodio za 6:0.

2’ – Holins je otvorio meč poenima, a Kuzimić je zakucavanjem povećaso na 4:0.

2’ – Prvi minut je protekao bez postignutih poena.

1’ – Zvezda ima prvi napad u majstorici.

Za prvu petorku trener Zvezde Dejan Radonjić odabrao je sljedeće igrače: Holins, kalinić, Kuzmić, Lazić, Volters.

Startni sastav Željka Obradovića izgleda ovako: Ledej, Mur, Panter, Smailagić, Zagorac.

Prethdne dvije utakmice, u kojima su domaćini bili crno-bijeli, obotovale su incidentima.

Kako bi sve protreklo u što boljem ambijentu čelnici Crvene zvezde su odlučili da postave rigorozne kontrole tako da svi koji ulaze na tribine dvorane “Aleksandar Nikolić” neće moći da unesu čvrste predmete (upaljače, sitan novac…).