(KRAJ) ZVEZDA - PJUNIK 5:0 Sjajna predstava: Crveno-bijeli već u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona (FOTO, VIDEO)

Crvena zvezda je na pragu plasmana u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ekipa srpskog šampiona je u 3. kvalifikacionoj rundi savladala jermenski Pjunik sa ubjedljivih 5:0 i praktično sve riješila u prvih 90 minuta dvoboja.

Hvala što ste bili uz Srpskainfo.

Tok meča:

KRAJ Crvena zvezda – Pjunik 5:0 (3:0)

90+ – Velika šansa za crveno-bijele, Mustafa, Pavkov i Mitrović su bili pred golom rivala, udarac ovog posljednjeg je izblokiran. Nadoknada od tri minuta.

89’ – Rodić bespotrebno dobija žuti karton, a 30-ak sekundi kasnije i drugi, odnosno crveni, tako da ga neće biti u Jerevanu.

88’ – Juričića je zamijenio Mladenović.

80’ – Žuti za Gonzalesa koji je faulirao Mitrovića.

78’ – Gooollll! Mitrović je ušao i odmah pogodio. talentovani fudbaler je ušao u sredinu, gađao dalji ugao i zatresao mrežu.

76’ – Trostruka izmjena u Zvezdi, teren su napustili Ivanić, Bukari i Kanga, a na terenu su Mitrović, Mustafa i Sanogo.

71’ – Gooollll! Bukari je kompletirao het trik. Nije poznato da li je internacionalac iz Gane htio da centrira ili je zaista želio da iznenadi golmana Jurčenka koji je loše reagovao.

69’ – Pavkov u igri umjesto Pešića.

67’ – U Crvenoj zvezdi Kataija je zamijenio Srnić.

66’ – Kod gostiju Nenadović mijenja Harutiuniana.

65’ – Kanga je pokušao iz velike daljine Jurčenko je bio siguran.

59’ – Dragović je izblokirao šut Juričića.

55’ – Gonzales je sjajno šutirao, ali Borjan dobro brani, lopta je završila u korneru. Nova izmjena u Pjuniku, Radeski je u igri umjesto Otubanja.

52’ – Pokušavaju i gosti, ali nemaju previše uspjeha. Otubanjo9 je jako loše šutirao sa ivice šesnaesterca.

48’ – Prijeti Bukari na startu drugog dijela, ali je lopta pogodila nekog i završila u korneru. Prethodno je na drugoj strani Eraković dobro reagovao i zaustavio opasan napad jermenske ekipe.

46’ – Počelo je drugo poluvrijeme. jedna izmjena u gostujućem timu, umjesto Davidiana na terenu je Gonzales.

Kraj prvog poluvremena: Crvena zvezda – Pjunik 3:0.

45+ – Katai je bio u šesnaestercu Pjunika, smirio loptu, ali je njegov pokušaj izblokiran, Zvazda je dobila korner poslije kog nije bilo opasnosti.

45+ – Igraće se četiri minuta sudijske nadoknade.

44’ – Goooollll! Bukari je pod esnoj strani ušao u šesanesterac i preciznim udarcem u dalji ugao povisio vođstvo crveno-bijelih na 3:0.

40’ – Harutiunian je imao dobru šansu iz slobodnog udarca sa 18 metara, ali je pogodio živi zid poslije čega je Borjan bio siguran. Prethodno je Dragović prekršajem ispravio grešku Milunovića i dobio žuti karton.

37’ – Imala je Zvezda dvije šanse u istom minutu, polsije ubacivanja Bukarija uspjeli su gosti nekako da izbace loptu ispred svog gola. Zatim je Rodić bio u dobroj prilici, ali je sa 17 metara šutirao slabijom, desnom nogom i to dosta neprecizno.

33’ – Zvezda je postigla još jedan gol, svirano je igranje rukom Kangve. Međutim, poslije pregledanja snimka sudija Dijaš je pokazao na centar i domaći imaju prednost od 2:0. Zambijcu je sjajno asistirao Bukari.

29’ – Opet je to bio kontranapad poslije kornera za jermenski tim, Bukari je započeo kaciju, onda ga je sjajnim pasom proigrao Katai, a fudbaler iz Gane je obišao golmana i poslao loptu u praznu mrežu.

29’ – Goooollll! Bukari donosi prednost crveno-bijelima, srpski šampion vodi sa 1:0.

28’ – Najveća opasnost pred golom beograđana, Davidian je ubacio loptu sa desne strane, intervenisao je Borjan, a onda je neko izbacio loptu u korner.

25’ – Prvi žuti karton, dobio ga je Katai zbog protesta.

18’ – Ivanić je bio pred golom gostiju, u pokušaju da dođe do lopte udario je čuvara mreže Pjunika.

17’ – Bukari je dobro šutirao sikosa sa desne strane, ali je Jurčenko nogom zaustavio njegov udarac.

14’ – Pešić je imao dobru šansu, šutirao je glavom, ali je golman Pjunika zaustavio njegov šut.

10’ – Zvezda ima posjed lopte, gosti čekaju šansu iz kontri.

2’ – Zatresla je Zvezda mrežu jermenas, učinio je to Bukari, ali VAR laže da je bio ofsajd. Šteta, bio je to lijep kontranapad domaćih.

1’ – Počeo je duel, srećno Zvezdo! Crveno-bijeli imaju veliku podršku sa tribina.

Poznati su i sastavi za dvoboj na stadionu “Rajko Mitić”.

Strateg crveno-bijelih Dejan Stanković odlučio je da utakmicu počnu sljedeći igrači: Borjan, Rodić, Dragović, Milunović, Eraković, Ivanić, Bukari, Kanga, Kangva, Pešić i Katai.

Na klupi su: Popović, Gobeljić, Leković, Mitrović, Mustafa, Nikolić, Omoižuanfo, Pavkov, Sanogo, Srnić i Stanković.

Za jermenski tim od starta će igrati: Jurčenko, Zambrano, Harutiunian, Otubanjo, Juričić, Davidian, Koćuk, Žuninjo. Gajić, Kovalenko, Dašian.

Rezerve su: Bučnev, Ausi, Avagian, Gareginian, Gonzales, Mladenović, Najarian, Nenadović i Radeski.

Pobjednik ovog dvomeča će u plej-ofu igrati protiv boljeg iz duela Makabi Haifa (Izrael) – Apolon Limasol (Kipar), a u prvbom duelu Izraelci su ostvarili ubjedljivu pobjedu od 4:0.